Що таке садівництво 3.0?

0

Як і решта галузей сільського господарства садівництво має стати бізнесом, де розумний господар заощаджуватиме ресурси та розумно управлятимt витратами. Саме такі думки озвучив  Дмитро Крошка, голова асоціації «Укрсадпром» на відкритті форуму «Садівництво 3.0».

«Садівництво 3.0 – це вчорашнє, нинішнє й майбутнє. Сьогодні ми продемонстрували ті продукти та рішення, котрі впроваджені або починають впроваджуватися в господарствах як альтернатива вчорашнім методам ведення господарства, – коментує пан Дмитро. – Наша мета і завдання – це створення комунікаційного простору між усіма членами асоціації: чи то виробники, чи то науковці, чи то інвестори. Також ми захищаємо і лобіюємо їхні інтереси. Наприклад, ми розробили «дорожню карту» для садівників, котрі мають право на відшкодування доданої вартості від держави, але досі не отримали ці кошти. З нашою допомогою вони розуміють, який пакет документів необхідно зібрати, куди звертатися. Наша єдність допомагає нам бути поміченими й почутими. Наша програма із сертифікації розсадників – це дає садівникові гарантію в якісному посадковому матеріалі».

Нині асоціація налічує  72 суб’єкти господарювання.

Програма форуму була побудована таким чином, аби чітко відобразити послідовність і взаємозалежність усіх процесів та рішень, якими має скористатися садівник нової генерації. 3.0 – це і запровадження новітніх технологічних рішень, як-от: контроль клімату й поливальних систем за допомогою метеостанцій та використання дронів, розумне управління системами живлення для отримання якісної продукції, страхування від несприятливих погодних умов та хеджування ризиків. У формі дискусії садівники-практики відверто ділилися з доповідачами та організаторами своїми думками й наболілими питаннями. На заході була присутня Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції, яка була активним учасником діалогу.

Agroexpert