Карантин пройшов повз нас

0

Карантинні обмеження, які почали діяти 12 березня, суттєво вплинули на бізнес. Багато підприємств були вимушені зачинитися, певний відсоток більше не відкриє свої двері. Але є ті, хто не міг “випасти” з життя. Їм треба працювати, попри всі загрози й ризики. Сюди належать сільськогосподарські підприємства. Великі, середні чи малі – вони не можуть зачинитися, а продовжують виконувати свою роботу. Земля ж то чекати не буде.

Тому я вирішила поспілкуватися з головним бухгалтером одного з підрозділів Українського Аграрного Холдингу ТОВ “Рожнівка Агро” Цинковською Тетяною й дізнатися, як карантин вплинув на хід їхньої роботи і що змінилося з введенням обмежень.

Ви працюєте віддалено чи в офісі?

Ми залишилися в офісі. Протягом усього карантину наше підприємство працює в штатному режимі. Головний офіс у Києві перейшов на віддалену роботу, але з нами цього не сталося. Та й працювати віддалено в нас як такої можливості немає. Треба ж техніка, швидкий інтернет, а це є не в кожного.

Чому саме Вас залишили працювати?

Та все просто. По-перше, у нас безперервне виробництво. Корів треба годувати, доїти, здавати молоко. По-друге, сезон якраз такий. Посівна. Якщо б ми пішли на карантин, нам би не було за що існувати протягом року. І що тоді? Від цього залежить дуже багато людей, щоб так ризикувати. До того ж, нас регулярно приходять люди, яких треба обслуговувати. Це село, це весна, це пайовики.

Чи були ті, хто сам вирішив піти у відпустку?

Ні. Хоча всім охочим підприємство пропонувало піти в оплачувану відпустку, у нас таких не знайшлося. Усі захотіли працювати.

Як змінилася робота в офісі під час карантину?

По суті, наша робота не змінилася ніяк. Обов’язків менше не стало. Хіба що зменшили кількість відвідувачів. До нас часто приходять працівники, аби замовити якість послуги – машину, наприклад. То тепер ми або приймаємо їх за попереднім записом, або взагалі намагаємося зробити виписку по телефону. А вже готовий документ передаємо на підрозділ, де вони безпосередньо отримають ту чи іншу послугу.

Яким чином компанія турбується про здоровя працівників? Які шляхи захисту застосовуються?

Звісно, це індивідуальні засоби захисту. На початку карантину кожному працівнику видали маски, рукавички й спиртові серветки. На всіх підрозділах стоять дезінфектори. При вході в офіс обов’язково треба обробити руки антисептиком. Вологе прибирання роблять декілька разів на день, використовуючи дезінфекційні розчини. Ручки на всіх дверях теж регулярно знезаражують.

Яким чином здаєте звітність і декларації? Податкова працює у звичному режимі?

Насправді, для нас нічого не змінилося. Звітність не відмінялася, навіть терміни ніхто не переносив. Як і раніше, працюємо через програму Фредозвіт. Тим паче, податкова працює. Якщо на початку карантину там не приймали відвідувачів, то через велику кількість скарг уже за тиждень вона стала працювати у звичному режимі.

Зараз закінчується посівна-2020. Обмеження якось вплинули на її хід?

Та ніяк не вплинули. Ми відсіялися, підживилися й зараз готуємося до заготівлі кормів. Хіба що трохи змінилася географія посівів, але це якщо брати весь холдинг. Так як нам надає послуги по посіву інша компанія, то спочатку були засіяли регіони, у яких не було спалахів захворювання. Ми були одними з перших, де розпочали посівну, адже Чернігівщина досить добре трималася. У цілому, темпи такі ж як і в минулому році. Не сповільнилися точно.

Як карантин змінив доходи підприємства?

Наші показники не змінилися. Ми залишилися на такому ж рівні. Але цього й можна було очікувати, адже ми продовжували працювати, незважаючи на можливі ризики. Підприємство мало таке ж навантаження як і в минулі року цього періоду. Можна сказати, що в цьому випадку карантин пройшов повз нас.