Сільське господарство як основний рушій відновлення України

0

Авторка: Наталія Супрун, менеджер із зв’язків з урядом та індустрією компанії Corteva Agriscience в Україні

21-22 червня 2022 року в Стамбулі (Туреччина) відбувся Форум з питань глобального економічного впливу на Україну. Метою заходу був пошук нових сфер колаборацій, необхідних для вирішення викликів, які постали перед Україною та світовою спільнотою через війну росії проти України, а також налагодження розробки ідей, необхідних для покращення поточного стану в економіці. Під час Форуму доповідачі наголосили, що сільське господарство є однією з головних галузей економіки України навіть у нинішній воєнний час, і саме воно стане основним рушієм її відновлення після закінчення війни.

Захід був організований Радою з міжнародної торгівлі за участю урядових партнерів з України та Американсько-української ділової ради. Організатори заходу нарахували понад 700 учасників, серед яких були представники бізнес-промислових палат і асоціацій, які разом представляють понад 90% бізнес-спільноти України.

Серед українських провідних спікерів на форумі були Тарас Качка, заступник Міністра економіки України – Торговельний представник України, Костянтин Кошеленко, заступник Міністра цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації, який приєднався онлайн, та Дмитро Наталуха, голова Економічної ради Комітету Верховної Ради, народний депутат України; Галина Янченко, секретар Національної інвестиційної ради України, народний депутат України, та Єлизавета Ясько, голова Комітету з питань міжпарламентського співробітництва, двосторонніх та багатосторонніх відносин у закордонних справах та міжпарламентському співробітництві, народний депутат України.

Також були присутні представники найвищого рівня міжнародних урядів, зокрема Чорногорії, Латвії, Боснії та Герцеговини, Естонії, Канади, а також міжнародних бізнес-асоціацій, які висловили солідарність з Україною та підтримку нашому народу.

Сподіваємося, що ця міжурядова подія об’єднає високопоставлених політичних лідерів, керівників державного сектору та бізнесу з усього світу, щоб разом розглянути питання відновлення України, створення інвестиційних і торговельних можливостей, вирішити проблеми регіональних і глобальних ланцюгів постачання та працювати над забезпеченням продовження економічної діяльності для України та її торгових партнерів через нові канали співпраці, угоди та стартапи.

Зокрема, гостей заходу ознайомили з найважливішими майбутніми інфраструктурними можливостями та шляхами, якими міжнародні партнери можуть зробити внесок у відбудову нової України та спільного майбутнього економічного процвітання. Ключові висновки щодо розвитку сільського господарства допоможуть представникам галузі сформувати бізнес-стратегію для планів відновлення:

  1. Сільське господарство збільшить свою вартість у національному ВВП. Розвиток галузі стане економічним локомотивом для відновлення України та за її межами та сприятиме умовам для економічного зростання та розвитку конкуренції після дослідження можливостей нових способів роботи. Ті інвестори, які готові ризикувати зараз, отримають додаткові переваги від того, що вони першими займуть свою нішу. Наголошується на ролі України не просто як житниці, а й супермаркету світу.
  2. Переробка харчових продуктів покращить продуктивність сільського господарства. В Україні достатньо сільськогосподарської сировини, але замість того, щоб виробляти продукцію з доданою вартістю хоча б для власних потреб, країна експортує майже всі продукти харчування. З розривом торгових ланцюгів і значним зростанням цін на експорт товарів з України переробна промисловість набуває нового значення, включаючи збільшення економічних можливостей.
  3. Виробництво рідкого біопалива сприятиме підвищенню енергонезалежності. Україна має ресурси для вирощування біопалива – насамперед кукурудзу та ріпак. Якщо порахувати всі технічні олійні культури, які експортує Україна і які використовуються в інших країнах для виробництва біопалива, то це може скласти близько 2 млн тонн палива на рік. Такий прогноз може представляти особливий інтерес як для українських аграріїв, так і для інвесторів.
  4. Ділова репутація – основа бізнесу для наступних поколінь, зокрема йдеться про важливість вибору правильних партнерів із правильними цінностями, в тому числі тих, хто виходить з ринку росії, як приклад етичного та репутаційного підходу до бізнесу.

Ці висновки вже співвідносяться з баченням найбільших іноземних інвесторів щодо їх присутності в Україні. Будучи найбільшою міжнародною сільськогосподарською компанією, яка присутня в Україні протягом кількох десятиліть, Corteva Agriscience засвоїла стійкість до несприятливих подій і продовжує зосереджуватися на своїх довгострокових цілях. Відданість, продемонстрована локальною командою Corteva, яка налічує майже 500 українців, свідчить про те, що можна досягти значних результатів, коли ви можете об’єднати людей із правильними цінностями навколо спільної справи. Стоячи пліч-о-пліч з українськими фермерами, незважаючи на військові дії, працівники Corteva впоралися з завданням доставити фермерам високоякісне насіння та інноваційні засоби захисту рослин. Завдяки неймовірній сміливості української команди керівництво компанії продемонструвало таку ж рішучість і довгострокове бачення, щоб продовжувати курс на розвиток, визнаючи неминучість нестабільності на світових фондових ринках.

Впевненість у майбутньому підкріплюється вірою в цінності, яких дотримується компанія – пріоритетами Corteva залишаються безпека наших співробітників і глобальна продовольча безпека. З початком війни ми вжили всіх можливих заходів для підтримки та захисту наших українських колег та їхніх сімей, наших клієнтів і громад, у яких ми працюємо, у тому числі через пряму та непряму допомогу для вирішення нагальних гуманітарних потреб. Крім того, Corteva є лише однією з небагатьох міжнародних компаній, що працюють в Україні, яка оголосила про своє рішення вийти з росії. Припинення виробничої та господарської діяльності в країні-агресорі є процесом, і компанія прагне забезпечити сумісний вихід з дотриманням чинних законів, а також цінностей нашої компанії. Водночас компанія планує розширити виробництво в Україні, і це чітко демонструє наше бачення залишатися пліч-о-пліч з українськими фермерами та всім українським народом разом у найскладніші часи та разом святкувати перемогу. Зростаємо разом!