R&D центр в Україні: у що інвестує «Сингента»?

0

Олена Нінуа, Agroexpert (Україна)

Компанія Сингента не зупиняється на досягнутому і відкриття нового R&D центру в Дніпропетровській області – яскравий тому приклад. Головним завданням цієї науково-дослідної станції стане дослідження селекційного матеріалу та отримання нових високопродуктивних ранніх гібридів кукурудзи та соняшнику, адаптованих до кліматичних умов України.

«Найважливіша мета гібридизації – це стабільність врожаїв навіть за важких кліматичних умов. Основний насінницький напрямок нашої компанії – це гібриди кукурудзи та соняшнику і в майбутньому пшениці. За останні 10 років ми інвестували в Україну близько 20 млн. доларів, для нас це дуже важливий проект,- коментує Йожеф Фекете, керівник відділу досліджень по СНД. За його словами саме це станція стане ключовою в східній Європі.

«Ми намагаємося бути максимально ближчими до свого клієнта та дати ринку саме те, чого він потребує, тому рішення стратегічно інвестувати в Україну було правильним, оскільки тут зосереджений основний ринок соняшнику, в самій лише Дніпропетровській області 500 000 га посівів. Відкриття даного науково-селекційного центру стало логічним продовженням нашої роботи по виведенню на ринок найкращого посівного матеріалу з найвищим потенціалом, районованого відповідно вимог даного регіону», – розповів Артем Білий, керівник відділу селекційних розсадників та виробництва експериментального насіння в країнах СНД компанії «Сингента» в Україні.

Об’єкт став четвертим за рахунком селекційним центром компанії по соняшнику, інші три діють у Франції, Аргентині, Індії. Гібриди українських програм надійдуть до вітчизняних аграріїв найближчим часом, окрім цього центр буде працювати для цілої низки держав-сусідів – Росії, Сербії, Румунії, Болгарії, Франції, Іспанії.

«Паралельно з інтенсифікацією селекції ми розвиваємо також і ЗЗР бізнес, – заявляє Гебхард Рогенхофер. – На цій станції поряд з лабораторією знаходиться і SeedCare Institute, адже надзвичайно важливим є не тільки використання насіння з кращою генетикою, але й якісно обробленого – все це закладає міцний фундамент майбутнього врожаю».

Інститут захисту насіння це сервісне рішення для клієнтів, котрі використовують протруйники компанії «Сингента». Тут фахівці оцінюють якість посівного матеріалу і нанесення протруйників за допомогою цілого ряду лабораторних методів, дотримуючись суворих регламентів. Також для технічних співробітників проводяться тренінги по технології протруєння. Окрім цього на базі станції успішно працює лабораторія з визначення стійкості посівного матеріалу до нових рас вовчка.

Вартість самої лише селекційної станції становить приблизно 1 млн доларів США, разом з Інститутом захисту насіння вона становить єдиний комплекс з новітніх розробок. Щорічно тут тестуватимуться десятки тисяч нових ліній і гібридів. Об’єкт розташований на площі 1 100 м2 та включає офісну та лабораторну частину, що оснащена унікальним обладнанням. Наприклад , магнітно-резонансний експрес аналізатор Spinlock SLK-200 визначає вміст олії та олеїнової кислоти за лічені хвилини, а завдяки синхронізації з комп’ютером всі результати візуалізуються та зберігаються у базі даних. Надточні рахувальні машини від Data Technologies спеціально розроблені під потреби селекціонерів і підраховує до 1000 насінин в секунду. Аналізатор Marvin використовується для тестування насіння та перевірки його якості. Також станція повністю укомплектована сучасною сільськогосподарською технікою від провідних світових брендів: трактори по 115 і 120 к.с. New Holland, аналогів яких в Україні немає, трактори Kubota, сівалки від французької компанії Baural, обприскувач Amazone з шириною захвату 21 м, грунтооброблювальна техніка від компаній Lemke і Unia, селекційні молотарки Haldrup, ALMACO. Поряд з цим використовується і вітчизняна техніка – електросушарка контейнерного типу для селекційного матеріалу розроблена і виготовлена ​​фахівцями Полтавського заводу.