Перспективи українських бобових

0

В Африці та Америці значно зростає попит на бобові, який Україна може закрити.

Про це в ефірі радіо «Колос» сказав керівник трейдингової компанії з Конго Шансел Гонбеза, пише AgroPortal. 

На його погляд, експорт українського нуту, сочевиці, гороху та квасолі до країн Європейського союзу має чудові перспективи.

«Нещодавно українськими бобовими зацікавились партнери із Франції. Я знайшов фермерів, які вирощують та можуть постачати ці продукти, і уже 5 контейнерів (125 тонн) білої квасолі ми експортували в порт Марсель», — висловився Гонбеза.

Згідно з його слів, саме біла квасоля користується великим попитом у Франції, адже з неї виготовляють консерви, які потім споживають всередині країни.

Раніше французи імпортували канадську квасолю, але українська дешевша в логістиці і якістю не поступається.

«Маємо невеликий проєкт на наступний рік, тож будемо залучати фермерів, щоб вони збільшували обсяги вирощування квасолі. Але на перспективу цікаво консервувати її саме в Україні. Це більш вигідно для виробника, ніж експортувати свіжу квасолю. Тим паче, що є консервні заводи, які простоюють без належного навантаження», — зазначив трейдер.

Ще одним перспективним ринком для експорту українських бобових є Китай, куди доречно постачати сою.

«Китайці споживають 110 млн тонн сої в рік, а сам Китай виробляє тільки 17 млн тонн. Потрібно нарощувати площі під соєю для експорту до Китаю, тому що зараз Україна вирощує всього 4-5 млн тонн на рік», — пояснив фахівець.