Земля та захист агробізнесу на Одещині

0

 

14 травня, відбувся вже третій в серії запланованих семінарів Семінар “Земля та захист агробізнесу у 2019 році”. Організатором виступала Громадська організація «АГРО БЕЗПЕКА УКРАЇНИ», а його партнером стало Адвокатське бюро “Сергія Пагера”

50 учасників, які представляли агрогосподарства різної величини Одеської області активно під час всього семінару взаємодіяли зі спікерами. Завдяки діалогу з участниками вдалось обговорити ключові питання щодо земельних новацій та, як аграріям вдалось впровадити їх в життя. Також, проаналізували актуальні для цього регіону  інструменти для захисту аграрного бізнесу від рейдерства.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся голова ГО «АГРО БЕЗПЕКА УКРАЇНИ» – Sergii Pager, він же керуючий адвокат Адвокатське бюро “Сергія Пагера”.

Перший блок семінару, був присвячений земельним змінам та регулюванням відносин з землевласниками в 2019 році спеціаліст ГО «Агро Безпека України» Андрій Цимбаліст доповів, як відбувається на практиці застосування законодавчих змін щодо обміну землею для створення єдиних масивів, меж фактичнoгo землекoристування, максимальних термінах емфітевзису, перспективах зняття мoратoрію на прoдаж земель сільськoгoспoдарськoгo призначення та багатo іншoго.

Також, фермери Одеської області розповіли про втрату свого майна під час несанкціонованого рейдерства в цьому році. Нагадаємо, в лютому 2019 році завдяки протиправним діям посадових осіб агрохолдингу “Агроінвестгрупп” фермери та агрокомпанії втратили більшу частину свого врожаю здавши врожай на зберігання на елеватори цієї компанії. На сьогоднішній день,  жодному фермеру чи компанії не повернуто ані грошей, ані врожаю та у кримінальному провадженні їм не  надано статус потерпілого.

Відтак, власники та керівники агробізнесу Одеської області задавали питання Sergii Pager – як протистояти цим нападам, чи можливо попередити і випередити дії рейдерів, як взагалі захистити і зберегти те, що створювалося роками і будувалося.

У зв’язку з цим, найбільший акцент семінару був зроблений на обговорення найбільш проблемних питань пов’язаних з сільськогосподарським бізнесом Одеської області.

Sergii Pager рекомендував аграріям зробити антирейдерський аудит та побудувати структуру свого бізнесу,  щоб мати повноцінну картину і діяти на випередження таких подій.

Основні тези семінару: “Мішенями рейдерів стають не тільки підприємства з великими активами, а  і малі аграрні підприємства, в тому числі і звичайні фермери. Різниця між ними лише час захоплення та інструменти для здійснення незаконних дій з боку третіх осіб”.

Земля та захист агробізнесу на Одещині