За оцінками операторів ринку, експорт зерна з України в найближчі роки може сягнути 70 млн тонн.
Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.
Виробництво, переробка та експорт зернових та олійних культур дають суттєві грошові надходження до бюджету, є важливими секторами працевлаштування населення країни й відіграють вагому роль в гарантуванні продовольчої та фінансової стабільності держави, зазначають у ЄБА.
Минулого маркетингового року Україна поставила закордон рекордний обсяг зернових – 50,4 млн тонн. У цьому МР експорт вітчизняних зернових станом на 26 березня становив 45,3 млн тонн. Тож за цей маркетинговий рік Україна планує продати на міжнародні ринки 54,8 млн тонн зерна.
В асоціації повідомляють, що сьогодні, 30 березня, були затверджені граничні обсяги експорту пшениці на 2019/2020 МР. Згідно з додатком до Меморандуму, граничний обсяг експорту пшениці було погоджено на рівні 20,2 млн тонн (усіх класів).
“Цей документ (ред. – Меморандум) є одним із факторів збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями. Адже стабільність та прогнозованість є пріоритетом для України і одним із головних чинників національної та продовольчої безпеки” – підсумували в ЄБА.
Нагадаємо, Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (МінРЕТС) і суб’єктами господарювання-експортерами зерна у 2019/2020 маркетинговому році було підписано 3 жовтня 2019 року. Даний документ містить механізми взаємодії учасників ринку зерна, обмін інформацією щодо перспектив експорту зернових культур, здійснення моніторингу функціонування зернового ринку.