Ухвалено закон про ринок землі

0

На позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. За ухвалення відповідного законопроєкту №2178-10 проголосували 259 депутатів.

Про це повідомляє Укрінформ.

Президент Володимир Зеленський закликав Раду невідкладно ухвалити два закони, які необхідні для отримання Україною допомоги від міжнародних партнерів. Одним із них є закон про ринок землі.

У понеділок, 30 березня, перший заступник голови фракції партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко зазначив, що закон про обіг сільськогосподарських земель може вноситися в позачергову сесію без жодних застережень, адже він є в розгляді на черговій сесії, і його розгляд може бути перенесений на позачергову сесію.

Як раніше інформував Укрінформ, 6 лютого в пленарному режимі в другому читанні ВРУ розпочала розгляд законопроєкту №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. Усього було понад чотири тисячі правок, і їх розляд не завершили.

13 листопада 2019 року в першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10), який, зокрема, передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж землі.

У підготовленому до другого читання законопроєкті передбачено, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці; концентрація земель в одних руках становить до 10 тис. га; розрахунок за землю — виключно безготівковий з перевіркою походження коштів; забороняється купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону; зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку; банки не зможуть купувати землю – лише брати у заставу; частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.