Заборону на ввезення української курятини в ЄС офіційно скасовано

0

Європейський Союз офіційно скасував заборону на ввезення української курятини, яка була запроваджена у зв’язку зі спалахом пташиного грипу на Вінниччині.

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив представник України при Європейському Союзі Микола Точинський, передає Agravery.com.

«У результаті проведеної консолідованої роботи з Європейською Комісією сьогодні опубліковано рішення щодо зняття заборони ЄС на імпорт та транзит територією ЄС продукції птахівництва з України», — написав пан Микола.

Він зазначив, що Європейський Союз в разі запровадження заборони на ввезення якоїсь продукції застосовуватиме до України принцип зонування. Наприклад, якщо пташиний грип спалахне на Вінниччині, ЄС заборонить ввезення курятини не з усієї території України, а тільки з цього регіону.

«Але ми не зупиняємося на досягнутому та плануємо запровадити механізм раннього попередження в аграрному секторі, що сприятиме своєчасному попередженню та належній боротьбі з захворюваннями тварин і рослин та запобіганню їх можливого негативного впливу на взаємовигідні торговельні відносини між Україною та ЄС», — пілсумував Точинський.