IFC підтримує ухвалення закону про ринок землі

0

IFC вітає ухвалення українським парламентом Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

Про це повідомив регіональний менеджер IFC в Україні Джейсон Пеллмар, пише AgroPortal.ua.

«Це — важливий перший крок до відкриття шляху для великих інвестицій в аграрний сектор, стимулювання збільшення виробництва сільськогосподарської продукції з більшою доданою вартістю та надання фермерам доступу до фінансування», — сказав пан Джейсон.

Він зазначив, що існує необхідність у розробці та прийнятті інших нормативних актів для забезпечення прозорості та ефективності ринку.

«Лише після того, як Україна дасть можливість юридичним особам брати участь на ринку і тим самим сприятиме розвитку конкуренції, послабить обмеження на максимальну площу земель, яку можна придбати, і перейде до референдуму про право іноземців брати участь у купівлі земель, ми можемо очікувати остаточного успіху реформи та впливу на зростання економіки України», — додав Пеллмар.

Регіональний представник IFC наголосив, що спільно зі Світовим банком IFC підтримає створення інфраструктури ринку землі в Україні та розвиток механізмів фінансування придбання землі, аби допомогти українським фермерам отримати легший доступ до фінансування для купівлі земель.

«Хоча ми не інвестуємо безпосередньо в дрібні фермерські господарства, ми підтримуємо їх за допомогою різних ініціатив, таких як аграрні розписки, що полегшують їм доступ до фінансування», — підсумував Джейсон Пеллмар.