Новітні інновації від Grimme

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Німеччина – Україна)

У вересні цього року німецька компанія Grimme провела показ технічних новинок, які будуть представлені на Міжнародній спеціалізованій виставці Agriteсhniсa-2017, яка пройде у листопаді цього року в Ганновері (Німеччина).

Подивитися на безліч інновацій та оцінити рівень їх досконалості зібралися близько 120 журналістів провідних аграрних видань із 30 країн. Був серед запрошених і журнал Agroexpert. Забігаючи наперед, хочеться зазначити, що організаторам вдалося провести захід на найвищому рівні, а компанія Grimme вкотре підтвердила свій високий і цілком заслужений рівень.

Grimme сьогодні

Наразі Grimme є компанією світового рівня, і займає одне з провідних місць на ринку високоякісної ефективної сільськогосподарської техніки переважно для овочівництва та збирання цукрових буряків.

За результатами 2016 фінансового року компанія Grimme виготовила та реалізувала продукції на 403 млн євро. За прогнозами, у 2017 році приріст виробництва має збільшитися на 15% порівняно з попереднім роком.

Основний спектр техніки Grimme виробляють на двох підприємствах: головному заводі у м. Дамме (Федеральна земля Нижня Саксонія) та на новому заводі у м. Ріст, який розташований на відстані 12 км від головного. Компанія Grimme також має завод картопляної техніки Spudnik (США) та завод із виробництва техніки для овочівництва ASA-LIFT у Данії. Перспективною є програма виробництва машин Grimme у Китаї, яка стрімко розвивається, адже у цій країні під картоплю відведено 5 млн га, а механізовано лише 5% операцій агротехнології вирощування цієї культури.

Демонстрація новинок

Родзинкою заходу була демонстрація новинок, які підготувала компанія Grimme. Нові технічні рішення торкнулися всіх основних груп машин, які виготовляють на заводах Grimme – для збирання буряків та картоплі, а також для очищення, сортування й закладання бульб на зберігання. Тож зупинимося на кожній із них.

Самохідні бурякозбиральні комбайни REXOR 630 відтепер мають чисельні вдосконалення. Зокрема, у серійному виконанні, з об’ємом бункера 22 або 30 тонн, комбайни REXOR оснащені системою Speedtronic, яка автоматично регулює швидкість руху агрегату від навантаження на просіювальні турбіни та кільцевий елеватор. Завдяки цій системі частота обертів турбін зменшується до оптимальної, що значно знижує ризик травмування коренів, та водночас підвищує якість їх очищення. Ручне втручання більше не потрібне, що полегшує роботу оператора.

Для кращого потоку та очищення викопаних коренів на комбайнах REXOR удосконалили розташування та форму просіювальних турбін. Унаслідок цього корені ретельніше очищаються і менше травмуються під час переміщення.

Завдяки розвантажувальному транспортеру, який може працювати під нахилом, на комбайнах REXOR суттєво зменшено травмування коренів під час вивантаження їх у кагати чи транспортні засоби, які рухаються поруч.

На комбайнах REXOR пропонується  мультигичкозрізувач із функцією мінімального дообрізування та гичкозрізувач FM. Мультигичкозрізувач оптимально та ретельно видаляє навіть сухе бадилля, яке може бути на верхівках головок коренів. Гичкозрізувач FM верхи голівок не зрізує, скорочуючи тим самим втрати коренів та збільшуючи врожайність. Також на комбайнах REXOR є змога обрати дисковий копач та віброкопач.

Комбайни REXOR додатково можуть оснащувати новою цифровою системою відеоогляду ProCam, яка складається з двох фотокамер та монітора. Завдяки цій системі механізатор матиме змогу оглядати задню частину комбайна та задні бокові ділянки, тобто оглядовість доведена до 360° навколо машини.

Самохідний картоплезбиральний комбайн VENTOR 4150. На виставці Agritechnica 2017 компанія Grimme представить нову розробку чотирьохрядного комбайна VENTOR 4150 із 15-тонним перевантажувальним бункером та двигуном потужністю 530 к.с. Ключовим елементом цього агрегату є принцип роботи серії SE – просіювання, вертикальне переміщення та видалення бадилля. Вимоги користувачів підвищити продуктивність 4-рядних систем за принципом SE до цього часу не вдавалося реалізувати через чисельні конструктивні складнощі.

Підкопувальний пристрій TerraFloat комбайнів VENTOR 4150 має низку переваг. Завдяки йому забезпечується розподілення потоку широкою поверхнею вже на першому транспортері, що сприяє оптимальному просіюванню. Система Speedtronic автоматично регулює сепарувальний пристрій залежно від швидкості, і таким чином механізатор може сконцентруватися на інших функціях комбайна. За допомогою інспекційних платформ, які передбачені для 3-х робітників, можна провести контроль бульб перед тим, як вони надійдуть до бункера.

Новий причіпний картоплезбиральний комбайн EVO 290, який є еволюційним розвитком добре відомих комбайнів SE 260. У цій дворядній машині поєднано бережне відношення до землі та врожаю, а також висока продуктивність. Для ефективної роботи машини за різних умов пропонується безступінчастий привід просіювальних транспортерів VarioDrive, що поєднує у собі переваги механічного та гідравлічного приводів.

У серійному виконанні комбайни EVO 290 оснащені 9-тонним бункером – найбільшим у своєму класі. Опційно пропонується 5,5-тонний бункер безперервного режиму збирання Nonstop, який дозволяє вивантажувати картоплю на ходу, що дає змогу збільшити продуктивність на 20% порівняно зі стандартним бункером. Побачити комбайн EVO 290 на власні очі можна буде під час виставки Agritechnica 2017, а у продаж ці машини надійдуть у 2018 році.

Оптична сортувальна система PowerCombi дає змогу відокремити крупні домішки (грудки, камінці тощо) та збільшити на 25% продуктивність під час закладання картоплі на зберігання. Відокремлення відбувається завдяки високопродуктивному пристрою FPS (Field Potato Sorter). Інфрачервоний сенсор на FPS сканує кожен окремий предмет «на льоту», визначаючи домішки за долю секунди. Картопля рухається безперешкодно далі до наступних транспортерів. Точність відділення домішок від картоплі становить 98%.

Пальцева гребінка SoftFlow виготовлена з еластичного високоміцного поліуретану. Під час закладання картоплі на зберігання та її вивантаження пріоритетним є бережне поводження з бульбами. Аби запобігти травмуванню картоплі під час її переміщення з одного стрічкового транспортера на другий під час вертикального падіння, компанія Grimme обладнує транспортери пальцевими гребінками SoftFlow, завдяки яким падіння бульб амортизується, і урожай м’яко передається з одного стрічкового транспортера на другий. Еластичні пальці підлаштовуються до потоку продукту, та оптимально нагинаються залежно від маси картоплі.