Brevant™ seeds – насіння для прогресивних консерваторів

0

ТОВ «Сердюківське», розташоване на Черкащині (Смілянський р-н), є відносно невеликим фермерським господарством. Його власник Василь Бялківський  є і керівником, і агрономом, тому планування витрат та технологій вирощування основних культур, таких як соняшник, кукурудза й зернова група, лягає на його плечі. За словами аграрія, у сучасних умовах господарювання вирішальним фактором урожайності є волога. Наступний важливий чинник, від якого залежить успіх, – якісне насіння.

«Якщо ви плануєте гарний урожай, то під сівбу обов’язково вносьте оптимальну кількість добрив, проводьте необхідний обробіток ґрунту. Втім, усі зусилля будуть марними, якщо використаєте насіння невідповідної якості або невдало оберете гібрид для своєї агрокліматичної зони. Тоді годі й мріяти про високі врожаї та прибутки, – наголосив Василь Бялківський. – Саме вибір якісного гібрида є одним із вирішальних факторів у формуванні врожаю».

Що стосується кукурудзи, то фаворитом упродовж чотирьох сезонів є гібрид бренду Brevant™ seeds – ДА Сонка (ФАО 350). За словами фермера, більш пластичного та стабільного гібрида він не вирощував. Найвищий урожай отримали у 2016 році, тоді змолотили 140 ц/га за базової вологості. «2017-ий виявився нетиповим і запам’ятався як найгірший за мою практику, втім, зібрали 85 ц/га, коли середній урожай інших гібридів не перевищував 80 ц/га. У 2018 році ДА Сонка забезпечив урожайність на рівні 110 ц/га за вологості зерна 15%. Незважаючи на посушливі умови, гібрид показав доволі гарний результат – 90 ц/га за вологості 14%. Хоча всі аграрії пам’ятають минулорічну спеку та посуху», – розповідає пан Василь.

Відданість бренду

– Напевно, я належу до консерваторів, адже впродовж кількох років висіваю перевірені практикою гібриди кукурудзи й соняшнику. До новинок ставлюся з обережністю. Тож перед тим, як їх висівати в промислових масштабах, самотужки випробовую на демоділянках.

– Кілька років тому мій давній знайомий Олександр Цибко, який тривалий час працює регіональним представником компанії Corteva Agriscience у Черкаському регіоні, зробив мені досить привабливу пропозицію – на вибір лінійку преміум-насіння кукурудзи та соняшнику Brevant™ seeds. Я погодився, але за умови, що порівняю їх із перевіреними раніше. Протягом вегетації спостерігатимемо за розвитком рослин, а коли настане час збирати врожай, поставимо на полі стрічкові ваги й просто з-під комбайна порівняємо врожайність кожного. Жодних заперечень не було, тож на полях свого господарства ми висіяли насіння з преміум-колекції. Це були гібриди кукурудзи ДС0918Б, ДС0336, ДС1176Б ДС1385A, ДС1304C, Сурреал, МТ Матадо і ДА Сонка, соняшнику – 8Х270КЛДМ, 8Х288КЛДМ, 8Н358КЛДМ, 8Х449КЛДМ, 8Х421КЛДМ, 8Х463КЛ та гібрид 8Х477КЛ. Звісно, поряд висіяли гібриди конкурентів.

За словами Василя Бялківського, під час вирощування кукурудзи він звертає увагу на закладання врожайності та вологовіддачу, а саме – яка вологість під час обмолочування та який темп її зниження. Адже, коли гібрид високоврожайний, а вологість на момент збирання становить 20% і вище,  знижується рентабельність вирощування через додаткові витрати на сушіння. Також фермер робить акцент на таких важливих показниках, як пластичність, стійкість до хвороб, стресо- та посухостійкість. Що стосується соняшнику, то перевагу надає високоврожайним гібридам, таким, що мають високу толерантність до основних хвороб.

Brevant™ seeds – насіння для прогресивних консерваторів
Колекція гібридів кукурудзи Brevant™ seeds у ТОВ «Сердюківське»
Brevant™ seeds – насіння для прогресивних консерваторів
Середня урожайність гібридів соняшнику у виробничих умовах господарства становить 42-43 ц/га

Польові рекорди

Далі Василь Бялківський, не приховуючи емоцій, розповів про свої виробничі досягнення. Оскільки у серпні всі висіяні гібриди мали чудовий вигляд, на базі ТОВ «Сердюківське» провели день поля, на якому багато сільгоспвиробників переконалися у високій якості насіння кукурудзи та соняшнику бренду Brevant™ seeds. Також після збирання врожаю визначили «переможців» за врожайністю у кожному з гібридів.

«Урожайність кукурудзи, залежно від гібридів, коливалася в межах 10,5–13,0 т/га за вологості зерна не вище від 16%. Найбільший урожай сформували гібриди МТ Матадо та ДА Сонка, останній є неперевершеним у своїй групі стиглості. Врожайність соняшнику становила 29,5–48,6 ц/га. Чемпіонами виявилися гібриди 8Н358КЛДМ, 8Х288КЛДМ, 8Х463КЛ. У середньому гібриди соняшнику Brevant™ seeds у виробничих умовах сформували зерна у межах 42–43 ц/га. Чесно кажучи, це набагато більший урожай, ніж ми сподівалися. До того ж, крім високих показників урожайності, варто відзначити ще й вигідну цінову пропозицію на преміум-насіння Brevant™ seeds», – зауважує пан Василь.

Довіра понад усе

– Багато агровиробників, попри всілякі сертифікати, які підтверджують якість насіння, додатково перевіряють його на господарську придатність. Я цього ніколи не роблю, оскільки повністю довіряю своїм партнерам, зокрема компанії Corteva, адже ця довіра перевірена тривалою плідною співпрацею. Це і порядність, і відвертість, і своєчасність виконання замовлення щодо поставок насіння, добрив та засобів захисту. Також важливим елементом у нашій співпраці є консультування щодо технології вирощування протягом вегетації культури. Адже на посівах кукурудзи чи соняшнику нерідко виникають ситуації, коли буває непросто прийняти правильне рішення. А фахівці Сorteva завжди готові надати кваліфіковану пораду.

На жаль, в Україні простежується така тенденція, що дрібним фермерам насіння дістається за принципом залишковості. Тобто найкраще менеджери продають агрохолдингам, великим господарствам, а звичайним фермерам – те, яке залишиться на складі, що, можливо, зберігалося там не один рік. На щастя, насіння Brevant™ seeds пан Василь отримує завжди якісне та «свіже», що підтверджує дата його виробництва.

Чому Brevant™ seeds

Загалом за довгі роки вирощування гібридів кукурудзи та соняшнику бренду Brevant™ seeds фермер відзначив для себе певні переваги.

  • Найкращий бренд у співвідношенні ціна – урожайність.
  • Стійкість гібридів до посухи та підвищених температур.
  • Стабільність і здатність формувати високі врожаї за будь-яких погодних умов.
  • Швидка вологовіддача – середня вологість гібридів кукурудзи Brevant™ seeds не перевищувала 17%.
  • Висока стійкість до основних хвороб та шкідників, зокрема кукурудзяного метелика.
  • Здатність гібридів кукурудзи до перестоювання у польових умовах.
  • Найвища якість насіння і високий ступінь захищеності від підробок.
  • Має високу польову схожість, чистоту й енергію початкового росту.
  • Усе насіння оброблене фунгіцидним компонентом, утім, за потреби можна додатково замовити ще й обробку інсектицидом.

Наостанок Василь Бялківський зазначив: «Я вже давно переконався в якості насіння гібридів кукурудзи та соняшнику від компанії Corteva. Власні дослідження дали мені змогу обрати найліпші з них та надовго запровадити у виробництво. Тож із насінням Brevant™ seeds ми впевнено можемо приймати виклики, які постають у боротьбі за врожай.

– На цей рік мені запропонували ще кілька новинок цього бренду. Із гібридів кукурудзи це П8409 (ФАО 260) та П8723 (ФАО280). Останній – посухостійкий гібрид, який на виробничих площах у посушливих умовах 2019 року на Лівобережжі Черкаської обл. показав урожайність 10, 8 т/га, а на Правобережжі (Уманський р-н) – 11,0 т/га. Також із останніх новинок перспективним є П9486 (ФАО 340) – гібрид інтенсивного типу з лінійки AquaMax, що завдяки більш розгалуженій кореневій системі здатен ефективніше використовувати вологу.

Із новинок соняшнику насамперед це високоолеїновий гібрид П64ГЕ133, який на Черкащині показав урожайність 5,2 т/га із вмістом олеїнової кислоти 89–90%. Із класичних гібридів – П63ЛЛ124, його генетика спрямована на підвищений вміст олії (52–54%). П63ЛЛ124 є одним із найперспективніших новинок у ранньому класичному сегменті. Хочеться назвати також простий гібрид інтенсивного типу П64ЛЕ99, що характеризується найвищою посухостійкістю і є високоврожайним та толерантним до несправжньої борошнистої роси. Тож знову плануємо закласти демопосіви й обрати ліпші гібриди, щоб висіяти їх на сезон 2021 року. Висівайте насіння Brevant™ seeds на своїх полях і неодмінно знайдете своїх урожайних рекордсменів», – резюмував пан Василь.