Продовольчі ціни в лютом знизилися

0

У лютому вперше за чотири місяці знизилися світові ціни на продовольство в лютому знизилися вперше за чотири місяці. Причиною цього стало різке падіння експортних цін на рослинні олії, частково обумовлене побоюванням, що спалах коронавірусу сповільнить світовий попит.

Про це повідомляє прес-служба  ФАО.

Індекс продовольчих цін ФАО, що відслідковує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчі товари, у лютому в середньому становив 180,5 пункту. Це на 1% менше в порівнянні з попереднім місяцем.

Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився на 10,3% з січня, тоді як міжнародні ціни на пальмову олію впали через збільшення виробництва в Малайзії, тимчасове падіння імпортного попиту в Індії та занепокоєння з приводу поширення COVID-19.

На 0,9% зменшився індекс цін ФАО на зернові. Ціни на пшеницю були нижчими, що відображало добре забезпечені ринки, тоді як ціни на кукурудзу поступилися через зменшення попиту з боку сектору кормів на тлі очікувань послаблення світової економіки. Водночас міжнародні ціни на рис зросли. Це обумовлено сильним попитом з боку далекосхідних та східноафриканських покупців.

Індекс цін ФАО на м’ясо знизився на 2% через скорочений імпорт Китаю, який вплинув на затримку вантажно-розвантажувальних вантажів у портах. Забій, спричинений посухою в Новій Зеландії, чинив подальший тиск на ціни на м’ясо овець, а зниження імпорту з Азії вплинуло на ціни на м’ясо птиці.

Через зростання котирувань цін на сир, частково пов’язане зі скороченням виробництва молока в Австралії, індекс цін ФАО на молочні продукти виріс на 4,6%. Китай, найбільший світовий імпортер сухого молока в світі, через логістичні питання різко зменшив закупівлю сухомолочних порошків.

Індекс цін ФАО на цукор зріс на 4,5% на фоні перспектив зниження виробництва в Індії та Таїланді та в поєднанні з високим світовим попитом на імпорт.