Площа під озими культурами є найменшою за 10 років

0

Станом на 29 жовтня в Україні посіяли понад 6,7 млн га озимих зернових, що становить 93% до прогнозу.

Про це пише agroportal.ua з посиланням на Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) та дані Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Пшеницею засіяли 93% від вказаної площі (5,7 млн га), житом — 97% (119 тис. га), ячменем — 95% (874 тис. га). Таким чином, площа під озимими культурами під врожай 2020 року є найменшою за останні десять років.

«Через посуху темпи осінньої посівної кампанії відстають від минулорічних. Брак ґрунтової вологи змусив аграріїв відкласти посівні роботи до настання більш сприятливих умов. Наразі збігли всі строки, необхідні для отримання сходів, продуктивного кущення рослин та загартування до несприятливих умов зимівлі зернових культур.

Це, в свою чергу, в результаті призведе до того, що прогнозні обсяги посівної озимих зернових не будуть виконані у повному обсязі, оскільки збільшується коло ризиків. Пізні посіви мають гіршу зимостійкість та продуктивність рослин, збільшується ймовірність вимерзання культур, пересіву площ ярими культурами, все це ставить під загрозу майбутній врожай», — пояснюють в УКАБ.

В асоціації зазначають, що через існуючі політичні та економічні ризики структура посівів озимих зернових культур зазнала змін. Під час осінньої посівної кампанії деякі аграрії зробили ставку на озимий ячмінь, а також засіяли більше площ житом, адже цьогорічна ціна на нього виросла.