В Україні почали збирати врожай яблук «Гала»

0

З початку поточного тижня в Україні почали збирання врожаю яблук сорту «Гала», що практично на 2 тижні пізніше в порівнянні з попереднім яблучним сезоном. Затримка термінів дозрівання яблук зимових сортів в господарствах безпосередньо пов’язана з низькими температурами повітря протягом першої половини весни поточного року.

Про це пише EastFruit.

Зазначається, що у Вінницькій області перші малооб’ємні партії яблук «Гала» вже з 30 серпня надходили на ринок в діапазоні 12-14 грн/кг. Причому за максимальними цінами реалізувати можна було тільки яблука ідеальної якості з однорідним забарвленням і формою.

При цьому, фахівці проекту EastFruit відзнають встановлення негативної цінової тенденції на перші зимові яблука в Україні. Уже з 1 вересня діапазон реалізації яблук «Гала» на мережі знизився до 11-11,5 грн/кг. До середини нинішнього тижня виробники в західних і центральних областях України озвучували більш широкий ціновий діапазон на перші партії – 8-12 грн/кг. Активного попиту з боку покупців відзначено не було.

«З огляду на зміщення сезонів дозрівання основних ягід і фруктів в Україні у 2021 році, до початку осені на ринку відзначається рясне пропозицію яблук літніх сортів, основним з яких до сьогоднішнього дня залишається «Слава Переможцю». Оптові ціни на літні яблука знаходяться в діапазоні 6-11 грн/кг. Другим важливим фактором є присутність на українському ринку великих обсягів імпортних і частково місцевих яблук врожаю 2020 року, для якнайшвидшої реалізації яких продавці все частіше йдуть на поступки покупцям. І саме ці чинники і пояснюють неактивну торгівлю зимовими яблуками нового врожаю, валовий збір якого може істотно перевищити показники минулого року» – пояснив керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв.