У Єврокомісії визнали українську систему сертифікації насіння

0

Європейська Комісія прийняла рішення про направлення пропозицій щодо визнання системи сертифікації насіння в Україні еквівалентною вимогам ЄС.

Про це повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Відповідне рішення 7 квітня 2020 року опубліковали на офіційному сайті Європейської Комісії.

Результаи проведеної Єврокомісією експертизи законодавства показали, що в Україні діють норми, які забезпечують той самий рівень і порядок експертизи насіння, ідентифікації, його маркування та контролю, як і в ЄС.

У рішенні зазначається:

  1. Доцільність визнання українського насіння і дозвіл на обіг на території ЄС.
  2. Про стимулювання торгівлі між Україною і ЄС насінням.
  3. Через інвестування європейських насіннєвих компаній у вирощування насіння в Україні, диверсифікуються виробничі потужності по всій Європі, що зменшить ризики виробництва в одній кліматичній зоні.
  4. Визнання еквівалентною систему сертифікації сприятиме підтримці постійного постачання високоякісного насіння в ЄС.

«Питання визнання системи сертифікації насіння неодноразово піднімалося під час зустрічей Уряду, Мінекономіки, МЗС, насіннєвого бізнесу й асоціацій з представниками Європейського Союзу, та зазначалось про позитивні результати, які були підтверджені аудитом ЄК, про що і йдеться в рішенні. Це результат хорошої роботи українського політикуму задля допомоги українському бізнесу і відкриття нових ринків. Звичайно, далі це рішення повинен підтримати Європейський Парламент, і тут в тісній співпраці з Мінекономіки бізнес буде далі працювати аби пришвидшити прийняття цього рішення», – прокоментував координатор комітетів УКАБ Олег Нестеров.