Як невизначеність зі скасуванням “соєвих правок” впливає на ринок соєвих бобів в Україні?

0

На розвиток ринку соєвих бобів в Україні особливим чином впливає невизначеність зі скасуванням так званих “соєвих правок”.

Таку думку висловила виконавча директорка Насіннєвої асоціації України Сюзана Григоренко, пише АПК-Інформ.

«До цього часу актуальним залишається питання фіналізації скасування «соєвих правок». Незважаючи на те, що Верховна Рада України підтримала дане рішення шляхом прийняття ще в січні цього року законопроєкту №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», президент його ще не підписав», – зазначила пані Сюзанна.

Вона нагадала, що зазвичай уже в другій декаді січня аграрії намагаються формувати чіткі плани щодо структури посівних площ.

“Відповідно, ясності у вирішенні даного питання так і не з’явилося, що зведе нанівець виконані дії, і триватиме тенденція дискримінації малих і середніх сільськогосподарських виробників. Весь ринок, і не лише український, продовжує спостерігати за розвитком даної ситуації в очікуванні якогось рішення. Особливо зараз, коли потреба в продовольстві та його забезпеченні стоїть на першому плані”, – пояснила експертка.

Сюзана Григоренко звернула увагу на те, що соя є перспективною культурою для українських аграріїв. Тим більше, насіннєві компанії пропонують більш підходящий під агрокліматичні реалії України посівний матеріал, який зможе зробити вирощування сої рентабельнішим.