За перемогу у конкурсі «Неймовірні села України 2020» дають 100 тис. грн на розвиток сільських територій

0

Онлайн-видання  AgroPortal.ua у партнерстві з Посольством Королівства Нідерландів в Україні оголосило про старт прийому заявок на V Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2020».

При відборі неймовірних сіл акцент здійснюватиметься на проєкт конкурсанта: розвиток сільських територій, охорона навколишнього середовища, управління відходами, відновлювальна енергетика, зелений туризм, реконструкція історико-культурної спадщини.

«Чотири роки тому AgroPortal.ua започаткував конкурс «Неймовірні села України» з метою популяризації внутрішнього зеленого туризму. За цей час, ми зробили промоцію не десяткам, а сотням неймовірним локаціям, які стали улюбленими для багатьох туристів. — зазначає керівниця проєкту AgroPortal.ua Алла Стрижеус. — Проте з популяризації зеленого туризму конкурс два роки тому трансформувався. Нині основна мета — популяризувати стале управління і збереження екосистеми, біорізноманіття та адаптацію до змін клімату в рамках ведення сільського господарства та землекористування, соціальну відповідальності місцевого бізнесу, промотувати дотримання принципів ощадливого ведення сільського господарства та кругового виробництва, підвищення привабливості життя в селі, тощо».

Варто зазначити, що соціальну ініціативу AgroPortal.ua підтримує й Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Президент УКАБу та генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса переконаний, що Україні варто заглиблюватися в розвиток сільських територій, а не зупинятися виключно на розвитку сільського господарства на селі.

Що ж отримають неймовірні села?

  • за перемогу у конкурсі громада села отримає 100 тис. грн на реалізацію бізнес-проєктувід головного партнера — Посольства Королівства Нідерландів в Україні;
  • компанія «Бейкер Тіллі Україна» допоможе одному з 10-ти сіл, котрі пройдуть до етапу онлайн-голосування, в реалізації їхнього бізнес-проєкту;
  • Всеукраїнська асоціація громад одному із сіл-фіналістів надасть комплексний консультаційний супровід громади на період становлення після місцевих виборів;
  • п’ятірка сіл-фіналістів конкурсу отримає річну передплату на журнал Agroexpert та набір спеціалізованої аграрної літератури.

На думку громадської діячки та в.о. міністра аграрної політики та продовольства України у 2019 р. Ольги Трофімцевої, розвиток сільських територій в Україні має займати місце серед топ-3 завдань Уряду на найближчий час.

«При правильному підході сільські території — це не стільки про агровиробництво, це про економічний розвиток країни і якість життя її громадян. Розвиток сільських територій має включати в себе механізми підтримки розвитку несільськогосподарського підприємництва на селі, включаючи зелений туризм, готельний, ресторанний бізнес та малі потужності з переробки сільгосппродукції, а також розвиток відповідної соціальної та транспортної інфраструктури. Одним з головних факторів успіху розвитку сільських територій в Україні є розвиток підприємницьких ініціатив та МСБ на селі», — стверджує Ольга Трофімцева.

Більше інформації про конкурс: https://bit.ly/32pp7E8

Анкета для участі в конкурсі: https://bit.ly/3eoAzSQ