Сире молоко (прихована небезпека)

0

Коли ви берете пляшку молока з полиці магазину, ви, напевно, не замислюєтеся, чи безпечно його пити? Пастеризоване молоко та інші молочні продукти, придбані в магазинах, рідко становлять небезпеку для здоров’я людини з точки зору шкідливих бактерій.

 

У Сполучених Штатах Америки нині розгорнута компанія щодо заборони продажу (вживання) сирого молока.  

1

 

Як зазначає Центр контролю та профілактики захворювань (Center for Disease Control and Prevention, CDC), споживання сирого молока є серйозним ризиком для здоров’я людини.

Люди, які вживають сире молоко гадають, що воно може бути корисним для їхнього здоров’я, але насправді піддають себе ризику захворіти на небезпечні інфекційні захворювання.     

Саме тому Техаська Асоціація Фермерів не підтримує розширення існуючого законодавства в Техасі (див. мапа), що дає змогу продавати сире (непастеризоване) молоко людям, які відвідують господарства та купують його безпосередньо з молочної ферми. 

Згідно з останнім дослідженням CDC :

  • За період із 2007 по 2012 роки було зареєстровано 81 випадок захворювання через споживання сирого молока чи сирого молочного продукту (з непастеризованого молока). Внаслідок чого 979 людей захворіло, 73 із них було госпіталізовано.

  • 81% випадків спалахів захворювань було зареєстровано в штатах, де продаж сирого молока є законним.

  • У 71% випадків сире молоко, яке спричиняло спалахи, було придбане безпосередньо на молочній фермі.

  • Діти мають найбільший ризик захворіти після вживання сирого молока. Так, у 59% зареєстрованих спалахів захворювання була принаймні одна дитина молодше 5 років.

  • Але реальна кількість хвороб, пов’язаних із вживанням сирого молока, є більшою, оскільки не про всі випадки захворювання, що передаються аліментарним шляхом (через їжу), повідомляються.

Пастеризація необхідна в першу чергу для безпеки молочних продуктів:

  • Пастеризація – це процес нагрівання молока (щонайменше до 75°С із витримкою не менше 15 секунд), а потім його швидкого охолодження, щоб вбити хвороботворні бактерії.

  • Пастеризація – єдиний спосіб захистити молочні продукти від вмісту шкідливих бактерій.

Немає наукових доказів того, що питне сире молоко запобігає (профілактує) або лікує певні хвороби чи якісь інші проблеми зі здоров’ям:

  • Питне сире молоко не дає жодних переваг для здоров’я, які неможливо отримати з питного пастеризованого молока, що вже не містить хвороботворних бактерій.

  • Пастеризація молока ніколи не була причиною хронічних захворювань, алергії, проблем розвитку або поведінки.

  • Багато досліджень показали, що пастеризація істотно не змінює поживну цінність молока та молочних продуктів.

За даними Національної системи звітування про спалахи хвороб, непастеризовані молочні продукти викликають у 840 разів більше захворювань та в 45 разів більше госпіталізацій, ніж пастеризовані.

Джерело – Texas Association of Dairymen

http://milk4texas.org/issues/raw-milk/?fbclid=IwAR0-6XPAnx8dQ6CDcw1R5JWM8tZLy6cRzmKJul_WvLlsWZXsyI_2-60OXns

 

 

Коментар експерта:

Іон Морару, директор з тваринництва, «Агроінвестгруп»:

1

 

– Я підтримую бажання американських фермерів щодо обмеження або навіть повної заборони споживання сирого непастеризованого молока. З одного боку, молоко є надзвичайно корисним для здоров’я і поживним у харчуванні продуктом, багатим на мінерали, вітаміни, незамінні амінокислоти. Споживання молока допомагає людині боротися зі стресом, безсонням, застудою, зміцнює кістки й м’язи, з молока та молочних продуктів можна приготувати безліч не тільки корисних, а ще й неймовірно смачних страв.

З другого боку, культура споживання сирого молока може нашкодити здоров’ю людини і не тільки в Америці: в Україні й досі дуже поширена думка, щодо «надзвичайної користі» «домашнього», сирого молока. Не варто забувати, що разом із непастеризованим сирим молоком до організму людини можуть потрапити збудники небезпечних інфекцій (сальмонельоз, лептоспіроз, лістеріоз, туберкульоз та ін.). Навіть думка про надзвичайні властивості т. зв. парного молока також перебільшена, оскільки залежить від гігієни його отримання та від здоров’я корови. Особисто від себе раджу – пийте молоко, але лише пастеризоване!