За кредит від ЄБРР холдинг I&U Group побудує на Кіровоградщині інноваційну біогазову установку

0

Старший довгостроковий кредит на суму до €15 млн. буде наданий «I&U Group» – вертикально інтегрованому сільськогосподарському холдингу, який займається вирощуванням сільськогосподарських культур і виробництвом цукру в Україні. Кошти кредиту будуть використані для фінансування розробки, будівництва та експлуатації біогазової установки потужністю 6 МВт у Кіровоградській області України.

Пакет фінансування включатиме у себе кредит ЄБРР розміром €13 млн. та пільговий кредит Фонду чистих технологій (ФЧТ) розміром €2 млн. Метою проекту є підтримка розвитку відновлюваної енергетики та використання технологій, які сприяють зменшенню концентрації вуглецю у довкіллі. Це перший проект, який підтримуватиметься в рамках Програми використання сільськогосподарських відходів в Україні та фінансуватиметься ФЧТ.

Це також буде перший проект в Україні з використанням інноваційної технології виробництва газу, яка забезпечить скорочення споживання енергії. Залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися як біодобрива. Реалізація цього проекту призведе до сукупного скорочення викидів CO2 на 24 тис. т на рік.

Проект отримає стимулюючий грант в розмірі $534,800 в рамках програми ЄБРР «Центр фінансування та передачі технологій у сфері пом’якшення кліматичних змін та адаптації до них» (FINTECC), що фінансується з Глобального екологічного фонду та спрямована на передачу технологій у зазначеній сфері, а також грант в розмірі €22,150 з Інвестиційного фонду сусідства Європейського Союзу. Значна частина витрат на передінвестиційний юридичний аналіз буде покрита з гранту Спільного фонду співробітництва ЄБРР та Японії (ФСЄЯ)