Ольга Трофімцева закликає працювати над диверсифікацією структури експорту до Катару

0

Україна може експортувати набагато більше продукції АПК до Катару, адже ця країна є цікавим фокусним регіоном для експорту української аграрної та продовольчої продукції.

Таку думку висловила екс-в.о. міністра аграрної політики й продовольства України Ольга Трофімцева в рамках форуму «Україна — Катар. Перспективи експорту”, пише Agri-gator.

Пані Ольга переконана, що українські виробники приділяють недостатньо уваги регіону Перської затоки та країні Катар у своїй двосторонній, у тому числі економічній та торговій діяльності, але ж торгівля завжди була важливою частиною економічних стосунків з такими країнами як Катар.

За словами Трофімцевої, найбільшими покупцями української продукції АПК у регіоні залишаються Саудівська Аравія та Арабські Емірати.

«Незважаючи на це, структура досить обмежена, тому завдання для України – працювати над диверсифікацією структури експорту до Катару, зважаючи на те, що країна є імпортозалежною стосовно продуктів харчування», – прокоментувала експертка.

Екс-в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України також наголосила на важливості об’єднання зусиль агровиробників, створення кооперацій або приєднання до діючих асоціацій, зокрема, таких як Українська плодоовочева асоціація (УПОА). Адже УПОА багато працює в напрямку розширення ринків збуту для українських виробників у країнах Перської затоки.

«Хотіла би закликати нас всіх до об’єднання зусиль та звернути увагу, що в кінці березня в столиці Катару – Доха, відбудеться українсько-катарський бізнес-форум, у якому є можливість прийняти участь та приєднатись разом зі мною до української делегації. Це буде наступний крок, де ми зможемо представити Україну» – сказала Трофімцева.