Агрогігант «Райз» не оплачує 2 500 000 євро за рішенням арбітражного суду

0

КИЇВ, 05.02.2019. За рішенням арбітражного суду у 2015 році українська аграрна компанія «Райз» повинна виплатити міжнародному виробнику насіння компанії Nuseed майже 2,5 млн євро. Через три роки непояснених затримок у судовому процесі Nuseed очікує визнання рішення арбітражного суду. Черговий розгляд справи заплановано у Верховному Суді на 6 лютого 2019 року.

Історія справи компанії Nuseed з компанією «Райз», що належить Олегу Бахматюку, почалася у січні 2013 року. Компанії підписали угоду про постачання 237 тонн насіння. Згідно з домовленостями у лютому 2013 року Nuseed виконала умови договору і поставила насіння у повному обсязі компанії «Райз» на суму 2 413 000 євро. У липні 2014 «Райз» оплатила лише 208 000 євро, що становить близько 10% від загальної суми. Компанія в якості прияин назвала економічну кризу і форс-мажор в Україні, що не є обґрунтуванням невиконання умов угоди.

З 2015 року по даній справі почалися судові розгляди. Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України 11 грудня 2015 року виніс рішення задовольнити вимогу компанії Nuseed про виплату 2 384 498 євро, включаючи штрафні санкції.

28 грудня 2015 року компанія Nuseed звернулася до українського суду з метою виконання рішення арбітражного суду. Однак, справа так і не отримала остаточного рішення. Зараз вона знаходиться на другому колі розгляду, у Верховному Суді.

Як заявив виконавчий директор групи компаній Nuseed Брент Захаріа: «Ми працюємо в Україні в рамках чинного законодавства і використовуємо всі цивілізовані процедури для вирішення спірних питань. Щиро прагнемо зрозуміти законність підстав, за якими рішення арбітражного суду досі не було визнано і виконано. Окрім передбачених угодами судових розглядів з даного питання ми співпрацюємо з Американською комерційною службою при посольстві США, де до нашої справи проявили інтерес».

«Nuseed створює в Україні нові робочі місця, надає можливості в області агрономії і експортного ринку, – додав Захаріа. – Для нас важливо бути впевненими, що контракти будуть виконуватися і підтримуватися Верховним Судом».

«Окрім основної суті справи Nuseed vs Райз, даний випадок може негативно вплинути на інвестиційній привабливості країни, в цілому. Ситуації, що відображають системну проблему з невиконанням рішень міжнародних арбітражів можуть підірвати довіру міжнародних компаній, їх готовність вести бізнес в Україні, а також ускладнити більшості українських підприємців вихід на нові ринки та ведення бізнесу з іноземними партнерами», – підкреслив керуючий партнер юридичної фірми Cai & Lenard Антон Луковкін, який представляє компанію Nuseed в ході судових розглядів.