В Україні подешевшала насіннєва цибуля

0

В Україні знизилися ціни на насіннєву цибулю. Якщо на минулому тижні більшість сортів «сіянки» на майданчику ОРСП «Шувар» пропонувались по 85-90 грн/кг для гуртових покупців і по 100 грн/кг на роздріб. То сьогодні ціни на насіннєву цибулю знизились до 55-75 грн/кг.

Про це повідомляє info.shuvar.com.

«Поточний обвал ціни на насіннєву цибулю – це наслідок збільшення кількості продавців в Україні на початку сезону. Наші трайдери чудово пам’ятають, як добре вони заробили рік тому, коли ціни на товарну цибулю були рекордними, а попит  на «сівок»  шаленим. Ті, хто постійно займаються цим бізнесом, у цьому сезоні також збільшили обсяг замовлень в ЄС і, відповідно, зараз пропозиція є значно більшою, ніж зазвичай у цей період», – пояснила керівниця департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

У минулому році насіннєва цибуля на ОРСП «Шувар» коштувала  57-65 грн/кг, але після 20 березня вона почала швидко дорожчати після і в кінці квітня 2019 гуртові ціни сягнули 170-180 грн/кг.

Українські трейдери вважають, що поточне зниження ціни є тимчасовим явищем і вже за кілька тижнів на ринок може повернутись тенденція до подорожчання. На думку продавців, причиною чергової хвили цінового зростання може стати сезонне зростання попиту й девальвація української гривні. З

а даними «Інфо-Шувар», найбільший попит на насіннєву цибулю припадає на другу половину березня. Майже всю насіннєву цибулю Україна імпортує з Польщі та Нідерландів.