У грудні продовжувати зростати світові ціни на продукти харчування

0

Індекс продовольчих цін ФАО досягнув найвищого рівня за останні п’ять років на тлі підвищеного попиту на пальмову олію та цукрову тростину для виробництва біопалива.

Про це повідомляє прес-служба ФАО.

У середньому за грудень 2019 року індекс продовольчих цін ФАО склав 181,7 пункту, що на 2,5% більше, ніж у листопаді. Цей показник є найвищим рівнем з грудня 2014 року.

Загалом у 2019 році індекс, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на найбільш поширені в торгівлі продовольчі товари, у середньому становив 171,5 пункту, що приблизно на 1,8% вище, ніж у 2018 році, але все ще на 25% нижче свого піку в 2011 році.

Індекс цін ФАО на рослинні олії, збільшуючись шостий місяць поспіль, із листопада виріс на 9,4%. Останнє підвищення було викликане високими цінами на пальмову олію, що зумовлено стійким попитом, особливо з боку сектора виробництва біодизелю, а також побоюваннями з приводу скорочення поставок. Незважаючи на грудневе зростання, яке також торкнулося соєвої, соняшникової та ріпакової олій, субіндекс рослинних олій протягом 2019 року досягнув свого найнижчого середньорічного значення з 2007 року.

Індекс цін ФАО на цукор виріс на 4,8% в порівнянні з листопадом. Частково це було зумовлено зростанням цін на сиру нафту, що спонукало бразильські цукрові заводи поставляти більше цукрової тростини для виробництва етанолу. Це призвело до зниження доступності цукру на світовому ринку.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію протягом місяця збільшився на 3,3% і був обумовлений цінами на сир, які на тлі скорочення експортних поставок з Європейського союзу та Океанії виросли майже на 8%.

Індекс цін ФАО на зернові виріс на 1,4%, головним чином через зростання цін на пшеницю на тлі підвищеного попиту на імпорт з боку Китаю і логістичних проблем у Франції. Однак котирування цін на кукурудзу і рис залишалися загалом стабільними.

Індекс цін ФАО на м’ясо в грудні практично не змінився в порівнянні з його переглянутим листопадовим значенням і склав у середньому 191,6 пункту.

Субіндекс завершив рік на 18% вище, ніж у грудні 2018 року. Це було зумовлено котируваннями свинини, які підтримувалися стійким імпортним попитом з боку Азії і внутрішнім передсвятковим попитом в Євросоюзі та Бразилії.