Сума виручки від експорту агропродовольчої продукції в Україні становить становить $18,6 мільярдів

0

25 місце у світі займає Україна за сумою виручки від експорту агропродовольчої продукції. Вона становить становить $18,6 млрд.

Про це пише AgroNews, посилаючись на керуючого партнера компанії Start Global Дмитро Швець.

Відповідно до його слів, за цим показником Україна майже вдвічі відстає від сусідньої Польщі, яка у світовому рейтингу є 13-ою, експортуючи агропродовольчих товарів на суму $34,7 млрд.

«До топ-5 продуктів вітчизняного експорту входять зернові культури, жири, олії, залишки від виробництва, включно з кормами, та м’ясо. У Польщі ж це м’ясо, тютюн, 04 група УКТЗЕД (сир, масло-молочні вироби, яйця, мед), 19 група УКТЗЕД (готові продукти з зернових) та інші харчові продукти (соуси, концентрати, дріжджі та інше). Як бачимо, переважають товари з високою доданою цінністю», – зазначив пан Дмитро.

Для прикладу требаа детальніше розглянути ситуацію в категорії «Готовi продукти iз зерна зернових культур, борошна, крохмалю або молока; борошнянi кондитерськi вироби» в Україні та Польщі.

Так, український експорт цієї групи в 2018 році склав $268 млн. Це майже в десять разів менше, ніж у Польщі, яка входить в топ-10 експортерів цієї групи в світі. При цьому експорт цієї групи товарів Польща наростила в середньому на 13% з 2014 по 2018 роки, а в Україні за аналогічний період цей показник упав на 6% та на 10% з 2017-го по 2018-ий.

У цілому експорт усієї групи агропродовольчих товарів у світі становить $1,6 трлн, а до п’ятірки лідерів-експортерів входять США, Нідерланди, Німеччина, Бразилія та Китай.

За матеріалом UkraineFood.org