Молдова не експортуватиме птицю та яйця з України

0

Уряд Молдови прийняв рішення щодо запровадження заборони на експорт птиці та яєць з України, аби запобігти поширенню вірусу пташиного грипу.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, пише UkraineFood.org.

У відомстві зазначають, що заборона поширюється на такі види продукції: птиця, продукти її переробки (тарифний код 0105, 0207) і побічні продукти, м’ясо, їстівні субпродукти, м’ясна продукція та будь-які інші продукти, що містять м’ясо птиці (тарифний код 0207), яйця (тарифний код 0407, 0408).

Вищезазначена заборона діятиме до тих пір, поки Всесвітня організація охорони здоров’я тварин не визнає територію України вільною від пташиного грипу.

У минулому році Україна завезла до Молдови понад 14 тисяч тонн м’яса птиці. А весь обсяг молдавського експорту цієї продукції склав 18407 тонн. Їхній уряд вважає, що збільшення кількості м’яса птиці, експортованого до Молдови, пов’язане з тим, що Євросоюз, Грузія і Білорусь заборонили ввезення цієї продукції з території нашої держави.