Переваги запровадження принципу «голландського аукціону» при розподілі вагонного парку «Укрзалізниці»

0

Запровадження принципу «голландського аукціону» при розподілі вагонного парку «Укрзалізниці» сприятиме здешевленню логістики аграрної подукції.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, передає agroportal.ua.

Зазначають, що сьогодні буде оголошено про перший аукціон, проведення якого планується на кінець тижня. Функціонування такого виду аукціону передбачається на постійні основі.

«Голландський аукціон» може стати додатковим інструментом з планування маршрутів і забезпечити рівні «правила гри» для всіх учасників ринку», — сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Представники АТ «Укрзалізниця» відзначили, що голландський аукціон є універсальним механізмом, адже працює у дві сторони — на зменшення й підвищення ціни в залежності від попиту. Запровадження голландського аукціону, здебільшого, пов’язане з коливанням цін на використання вагонного складу, який має значний сезонний характер, та надлишком зерновозів у міжсезоння.

«Загалом, після розподілення основних позицій маршрутів, графікових маршрутів, повагонних відправок через систему торгів «Прозорро», у разі надлишку вільного вагонного парку, він буде реалізовуватися за принципом голландського аукціону», — пояснили в компанії.