Аномальна зима – наслідки для сільськогосподарських культур

0

Цьогорічна зима може мати негативні наслідки для вирощуваних культур.

Про це попереджають фахівці «Інституту здоров’я рослин», інформує agroportal.ua.

«Нетипова зима 2020 року, дійсно, може суттєво вплинути на стан посівів. По-перше, відсутність снігу позначиться на рівні вологи у ґрунті — рослини будуть гірше розвиватися, відповідно, ми ризикуємо втратити частину врожаю. По-друге, м’які умови цієї зими створили сприятливі фактори для перезимівлі хвороб і шкідників, які вже уражують ослаблені посіви. Крім того, такі умови можуть спричинити зниження популяції певних комах, що у свою чергу призведе до порушення харчового ланцюжка для птахів та деяких видів тварин», — стверджує керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй.

Він зазначає, що напередодні сезону треба дослідити запаси продуктивної вологи в ґрунті, адже через погодні умови земля не могла накопичити необхідну культурам вологу. Це допоможе агровиробнику дізнатися, яке поле засіяти і якими культурами, а яке залишити під пар.

Також учений радить спланувати профілактичні обробки посівів, попередньо провівши рослинну діагностику озимих культур, і приділити велику увагу живленню рослин, зокрема й антистресовому. Лише так можна сподіватися на щедрий, здоровий урожай.