Через пожежу на заводі BASF з виробництва вітамінів подорожчають корми

0

Наприкінці жовтня 2017 року в Німеччині під час запуску загорівся завод BASF в Людвігсхафені, через що завод довелося закрити.

Наразі заводи з виробництва вітамінів A та E BASF також закриті для планових, технічних робіт. Компанія зможе перезапустити ці заводи тільки після того, як відновить новий завод в Людвігсхафені, тоді ж вітамін А та Е стануть доступними.

Як раніше заявлявляли у BASF, на відновлення заводів знадобиться декілька тижнів. Та сьогодні вже зрозуміло, що відновлення триватиме мінімум 2-3 місяці.

Через це значно подорожчали вітаміни А та Е. Закупівельна ціна на вітамін А зросла на 850%, закупівельна ціна на вітамін Е – 340%. Як результат, очікується здорожчання кормової продукції, що може потягнути за собою підвищення вартості на всю продукцію галузі тваринництва: м’ясо, молоко та яйця.

За словами керівника бізнес-напряму «Птиця» ГК «АгроВет Атлантик» Олега Осіпенка починаючи з вересня 2017 року вітамін А в Україні уже подорожчав з 42 євро до 350-400 євро (станом на 01.12.2017 року), а вітамін Е – 5 євро до 21-22 євро. «Усе це призведе до підвищення собівартості кормів для бройлерів на 1,9-2 %, відповідно, до підвищення собівартості 1 кг м’яса бройлерів на 1,7 – 1,9 % та на збільшення собівартості  яєць – на 0,8 -1,2 %. Для індиків собівартість кормів збільшиться на 2-2,8 %, а собівартість м’яса збільшиться на 2-2,5 %.Проте як це вплине на ціну реалізації м’яса птиці для споживача – поки що невідомо», – коментує менеджер.

 

Прес-служба ГК «АгроВет Атлантик»