Уряд підтримуватиме малий та середній бізнес за допомогою факторингу

0

В Україні створено онлайн-платформу «Факторинг Хаб». Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) підтримує подальшу розробку та просування онлайн-платформи, чим сприяє розвитку та покращенню бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП) України.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

“Підтримка малого і середнього бізнесу – один із пріоритетів Уряду, тому нам важливо розширювати програми підтримки дієвими механізмами. У цьому сенсі ми розглядаємо факторинг як додатковий потужний інструмент, завдяки якому бізнес, а особливо мікро- та малий бізнес, отримає нові способи фінансування й більше можливостей для розвитку”, – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Метою проєкту є розширення ринку збуту продукції малого бізнесу через участь у публічних закупівлях, розвиток альтернативних способів фінансування та розвиток автоматизованих онлайн платформ.

Платформою вже успішно скористалися перші МСП – постачальники АТ “Укрпошта”.

«Ми дуже задоволені тим, що важливі фінансові інструменти стають все більш доступними для українських малих та середніх підприємств. Факторинг відігравав важливу роль в економічному розвитку багатьох країн, оскільки він дає можливість маленьким компаніям конкурувати за проекти, які раніше були для них недоступні» – сказав керівник Програми USAID КЕУ Вільям Сіз.

Завданнями проєкту є:

  1. Розширення ринку збуту продукції малого бізнесу через участь у публічних закупівлях.
  2. Розвиток альтернативних способів фінансування.
  3. Розвиток автоматизованих онлайн-платформ. Рішення

Онлайн-платформа дозволяє підприємцю (постачальнику) подати заявку на участь у публічних закупівлях та отримати пропозиції безрегресного факторингу від банку. МСП залишає за собою право прийняти чи відхилити запропоновані банком умови безрегресного факторингу. Завдяки інформації про платіжну дисципліну замовників та інтеграцію відкритих даних системи Прозорро банк витрачає мінімум ресурсів для оцінки кредитного ризику замовника.

Пропозиція банку передбачає надання саме безрегресного факторингу, коли банк приймає на себе ризики несплати з боку замовника, та передбачає отримання фінансування – до 98% від суми угоди без  вимоги додаткового забезпечення та 100% отримання послуги онлайн. Участь у платформі є безкоштовною для МСП та замовників.

“Подальші кроки також передбачають вже розпочату роботу спільно з НБУ над регулюванням факторингу та іншими можливими змінами у законодавстві, а також подальшому масштабуванні альтернативного фінансування в Україні” – підсумували в МЕРТ.