Кращий молодий агроном 2019

0

Ірина Корчагіна, конкурс «Кращий молодий агроном» (Україна)

 

79 учасників цього року змагалися за звання кращого молодого агронома країни. Конкурс складався із практичної («Польова БОРНЯ») та теоретичної частин. За результатами оцінювання відповідей учасників агроекспертна комісія конкурсу обрала чотирьох абсолютних переможців та двох осіб, які отримали спеціальні відзнаки. Нагородження відбулося у Києві 29 жовтня під час виставки AgroComplex 2019.

Всеукраїнський конкурс «Кращий молодий агроном» із 2013 року організовує журнал Agroexpert. Його метою є виявити та відзначити активну молодь, яка обрала за свою професію агрономію. Зокрема, крім молодих агрономів, які вже розпочали працювати за фахом учасниками конкурсу, за умовами конкурсу вже другий рік поспіль можуть бути і студенти агрономічних спеціальностей випускних курсів. Конкурс охоплює чотири фахових напрями – номінації, в яких агроекспертна комісія обирає по одному переможцю: «Селекція і насінництво», «Агрохімія і ґрунтознавство», «Захист рослин» і «Плодоовочівництво».

У 2019 році конкурс підтримали компанії: KWS UKRAINE; «РАЖТ Семенс-Україна»; Corteva Agriscience; AgeSoya; Belchim Crop Protection; «Заатбау Україна»; «Август-Україна»; Асоціація «Дунайська Соя»; «СкаЖений Агроном»; «ДЛГ Україна». Новинкою цьогорічного конкурсу стала практична частина «Польова БОРНЯ» під час Міжнародних днів поля у Дослідницькому, яку ми організували спільно з «ДЛГ Україна» та професійною агрономічною Facebook-спільнотою «СкаЖений агроном». Саме на демонстраційних ділянках у Дослідницькому учасники в польових умовах вирішували практичні завдання та проводили діагностику стану посівів. Чотири переможці конкурсу отримали сертифікати на професійно-ознайомчу подорож до Австрії, Бельгії, Білорусі та Польщі, а власники спеціальних номінацій – сертифікати на професійний розвиток.

 

Кращий молодий агроном 2019

Роман Жирний, комерційний директор ТОВ «Заатбау Україна»:

– Наша компанія працює на ринку України шість років та має у своєму портфоліо насіння багатьох культур: від кукурудзи і соняшнику до льону та олійного гарбуза. За цей період для нас стало доброю традицією вручати нагороди молодим агрономам. Вітаю всіх переможців, створюйте майбутнє, не зупиняйтесь на досягнутому, перемагайте і отримуйте класні врожаї. Запрошуємо Богдана Вокальчука у професійно-ознайомчу поїздку до Австрії.

 

Кращий молодий агроном 2019

Олексій Тітов, керівник з маркетингу та розвитку компанії Belchim Crop Protection: 

– Як молода бельгійська компанія на ринку України, але амбіційна і цілеспрямована, ми раді підтримувати подібні ініціативи молодих перспективних фахівців, які починають свій професійний шлях та мають бажання розвиватися далі. Нам дуже приємно бачити високий професійний рівень учасників і ми пишаємось, що наша країна має таке майбутнє. Бажаю вам натхнення, наполегливості, самореалізації, щоб ваша робота приносила тільки задоволення. Ми нагороджуємо одного з переможців – Олександра Міщенка поїздкою влітку 2020 року до Бельгії на випробувально-дослідницьку станцію Belchim Crop Protection.

 

Кращий молодий агроном 2019

Геннадій Ковальов, керівник групи з технологічних та демонстраційних випробувань ТОВ «Август-Україна»:

– Раді бути частиною активності «Кращий молодий агроном». Це правильний напрям, молодь завжди попереду, і ми покладаємо всі надії на підростаюче покоління. Наш виробничий майданчик розташований у Білорусі, сюди ми запрошуємо переможця Антона Палієнка ще цьогоріч. Усім переможцям бажаю процвітання, миру, благополуччя та високих урожаїв на нашій родючій українській землі.

 

Кращий молодий агроном 2019

Руслан Моніч, засновник компанії Age Soya:

– Завдяки цьому конкурсу агрономи мають можливість вийти за межі звичних робочих рамок і дізнатися про провідні світові аграрні технології, порівняти їх зі своїми у господарстві та втілити кращі з них, аби розвиватися й бути заможнішими на своїй землі. Крім подорожі до Польщі, вручаємо переможцю Василю Безкоровайному ваучер на випробування у польових умовах п’яти нових сортів сої, хочемо, щоб він подивився, як соя, яка має українське коріння, але створена в Польщі, покаже себе на землях Хмельниччини.

Кращий молодий агроном 2019

Наталія Маєвська, виконавчий директор громадської спілки Ukrainian Food Valley:

– Наша громадська спілка є майданчиком для спілкування та пошуку ідей учасниками агріфуд-екосистеми України, одним із її основних видів діяльності нині є аграрна бізнес-освіта. Надаємо Олегу Загородньому сертифікат на один модуль навчання однієї з програм для представників agrifood-бізнесу України. Всім переможцям бажаємо всілякого різностороннього розвитку.

 

Кращий молодий агроном 2019

Оксана Просоленко, регіональний директор Асоціації «Дунайська соя»:

– Вітаю всіх переможців конкурсу, ви неймовірні! Бажаю вам розвитку, професійних досягнень. Щиро рада вручити Олені Васеньовій сертифікат на бізнес-ланч із успішними жінками в українському агробізнесі. Ідея створення цієї відзнаки полягала у мотивації інших дівчат, аби вони розуміли, що агрономія насправді не така вже й лише чоловіча професія, а і в ній є місце для жінок.

 

Кращий молодий агроном 2019

Сергій Красновський, начальник відділу розвитку продуктів та агросервісу «КВС-Україна»:

– Ми підтримуємо конкурс «Кращий молодий агроном» із самого початку його заснування. Наша компанія цінує в людях бажання розвиватися, такі люди кидають собі виклик також завдяки участі у професійних випробуваннях. Один із минулорічних переможців нині працює у нас. Ми даруємо не поїздки, а місце у нашій компанії, а з нами людина отримує можливість їхати в різні країни та здобувати неоціненний досвід.

 

Кращий молодий агроном 2019

Тетяна Реналь, директор компанії «РАЖТ Семенс-Україна»:

– Наша компанія дуже прив’язана до цього конкурсу, ми підтримуємо його вже кілька років. Торік ми вже навіть інтегрували до нашої команди одного з переможців, Дмитра Марченка. Наша підтримка цього конкурсу демонструє найголовнішу стратегію роботи компанії – інновації. Щороку RAGT Semences інвестує 15% свого товарообігу в дослідництво, завданням компанії є надати доступ до наших інновацій усім аграріям, зокрема й українським.

 

Кращий молодий агроном 2019

Володимир Андрущенко, менеджер з продукту, Corteva Agriscience:

– Ми раді підтримати цей проект, який покликаний залучити молодь у аграрну сферу. Розвиток майбутніх поколінь, у тому числі агарних, які забезпечують населення продуктами харчування, є одним із пріоритетів Corteva Agriscience, яка розуміє, що без підтримки аграрної сфери й без сільськогосподарської продукції майбутнього немає не тільки в Україні, але і в світі.

 

Кращий молодий агроном 2019

Антон Палієнко – кращий молодий агроном 2019 у номінації «Захист рослин». 23 роки, агроном із захисту рослин СТОВ «Карат Плюс».

Правильність обраної професії агронома юнак усвідомив на другому курсі навчання у Ерастівському технікумі, який закінчив у 2015 році з дипломом агронома-механіка. Надалі продовжив навчання на третьому курсі Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету (ДДАЕУ). Тут отримав диплом бакалавра та закінчив магістратуру на кафедрі агрохімії. Бакалаврську роботу писав на тему передпосівної інкрустації фосфоровмісними речовинами з гуматами. В магістратурі продовжив досліджувати цю саму тему й доповнив її позакореневим живленням рослин. Із березня нинішнього року працює молодшим агрономом із захисту рослин у СТОВ «Карат Плюс». У найближчі роки Антон Палієнко планує втілити поліпшити технологію в господарстві, де працює. «Щоб вона була науково обґрунтованою, щоб від того не було і шкоди землі та водночас, аби була адаптована система обробітку ґрунту, захисту посівів, – ділиться міркуваннями молодий агроном. – Хочеться щоб у сівозміні було більше бобових культур, сидератів тощо – це потрібно напрацювати з часом».

Про конкурс «Кращий молодий агроном» молодий фахівець дізнався із соціальних мереж та останнім встиг подати заявку. Тим, хто міркує над участю у конкурсі «Кращий молодий агроном» порадив би долучитися заради того, аби знайти відповіді на професійні питання. «Під час конкурсів та польових зустрічей ми можемо спілкуватися з людьми, які нам допоможуть знайти відповіді на питання, що нас турбують. Це нові знайомі та нова інформація, які можуть змінити технологію у вашому господарстві», – переконаний Антон Палієнко.

 

Кращий молодий агроном 2019

Богдан Вокальчук – кращий молодий агроном 2019 у номінації «Плодоовочівництво». 27 років, аспірант Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків, агроном-консультант компанії «Український аграрний ресурс».

Закінчив агробіологічний факультет у 2015 році, має диплом дослідника з агрономії. Магістерську роботу писав про озимий ріпак. Після закінчення університету почав працювати в «Українському аграрному ресурсі». У 2017 році вступив до аспірантури Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків, пише дисертацію про біоенергетичну вербу. Професійні обов’язки – консультування клієнтів, спілкування з дистриб’юторами, підготовка презентацій, робота над каталогами, написання фахових статей. «У сезон дуже багато часу проводжу в полях і консультую клієнтів, разом із колегами виявляємо й вирішуємо проблеми», – розповідає молодий фахівець. У конкурсі «Кращий молодий агроном» участь брав удруге. Про конкурс дізнався із журналу Agroexpert. Цього року приділив більше часу підготовці відповідей на питання теоретичної частини, хоча жалкує, що не зміг приєднатися до «Польової БОРНІ». «Вірив у свої сили, доклав максимум зусиль. Думав, що перемоги без «БОРНІ» не буде, але вийшло, що це не так», – запевняє Богдан. Своє майбутнє юнак пов’язує лише з сільським господарством. У найближчих планах на 2–2,5 роки: дописати дисертацію. Темою біоенергетичних культур зацікавився після магістратури і вирішив досліджувати це питання детальніше, позаяк упевнений у перспективах енергетичної незалежності України. «Агроном є багатогранним: він і економіст, і менеджер, і біолог, і фізіолог. Кожен має свої підходи у роботі», – переконаний молодий агроном Вокальчук.

 

Кращий молодий агроном 2019

Василь Безкоровайний – кращий молодий агроном 2019 у номінації «Насінництво та селекція», переможець «Польової БОРНІ 2019». 26 років, головний агроном «Поділля Плюс», Хмельницька область.

Закінчив Житомирський аграрний університет у 2016 році. Був активним учасником конкурсів та олімпіад в університеті. Під час навчання два роки працював у господарстві «Поділля Плюс», тут же зайняв позицію головного агронома після закінчення навчання. Уже три роки має також своє фермерське господарство площею 50 га, де сіє сою, ріпак, пшеницю. Культурами, з якими працює, найбільш охоче називає ріпак та ячмінь товарний. «Подобаються культури, які потребують особливого догляду, для яких потрібно підбирати догляд, якщо зробив один неправильний рух, то всі зусилля можна звести нанівець, – пояснює юнак, – я люблю тонку відповідальну роботу. Підбирати препарати, змішувати діючі речовини, мікроелементи, визначати відповідні фази внесення». Дуже сподобався польовий формат «БОРНІ». Добре знався навіть на тих культурах, яких вирощує взагалі небагато, тож результат не забарився – Василь переміг у «Польовій БОРНІ». Теоретичні завдання виконував у проміжках між польовими роботами, працював за ноутбуком у машині. У деяких питаннях покладався на агрономічну інтуїцію, інколи радився з старшими товаришами, але більшість завдань виконував сам. Майбутнім учасникам побажав би неодмінно спробувати свої сили. «Щоб досягти результату, потрібно багато працювати: як фізично, так і розумово. В кожній справі, аби мати результат, слід докласти багато сили: часом через «не можу», «не хочу»», – переконаний Василь Безкоровайний.

 

Кращий молодий агроном 2019

Олександр Міщенко – кращий молодий агроном 2019 у номінації «Агрохімія і ґрунтознавство». 20 років, бакалавр НУБіП на кафедрі «Рослинництва».

Наймолодший із цьогорічних переможців. Нині навчається в НУБіП на агронома, кафедра рослинництва. Досліджує тему вирощування ріпаку та інтегровані методи покращення й збільшення урожайності, поліпшення показників якості та кількоcті на базі ПОП «Соколівка» в Жашківському районі на Черкащині. Обрав агрономію, бо любить природу, народився та проживає в селі. Є першим агрономом у родині. Проходив виробничу практику в господарстві «Колос» Білоцерківського району та підпрацьовував у сезон у ПОП «Соколівка». На магістратурі планує навчатися заочно. Разом із братом обробляють 50 га, вирощують зернові, часник, ліщину. Про конкурс «Кращий молодий агроном» дізнався від організаторів після минулорічного нагородження. Дуже серйозно поставився до запитань і до конкурсу, думав про них увесь час. «Конкурсні питання були складні, але на них знав відповіді, втім, потрібно було все правильно аргументувати і пояснити, як я робив на практиці», – розповідає Сашко. На підготовку відповідей витрачав по кілька годин у день протягом місяця. Зізнається, що питання були такими, що лише студентської підготовки було недостатньо, тож дуже доречним виявився практичний досвід. «Як-от щодо доцільності глибокого підпушування, бо із цим питання стикався під час практики і роботи в господарстві та свого часу дискутував із агрономом», – пояснює Олександр Міщенко.

 

Кращий молодий агроном 2019

Олена Васеньова, удостоєна спеціальної номінації «Кращий молодий агроном. Агроледі 2019». 29 років, заступниця директора по роботі з ключовими клієнтами компанії «Хімагромаркетинг».

У 2011 році отримала диплом бакалавра, а в 2013 – магістра на агробіологічному факультеті в НУБіП. Під час навчання переконалась, що обрала професію правильно. Випускну роботу писала про якість ґрунтів у Полтавській області. Після закінчення університету спочатку працювала у державній установі – Інспекції з захисту рослин, потім – у Карантинній лабораторії у Полтавській області. З 2014 року є співробітником компанії «Хімагромаркетинг». Починала менеджером із продажу. Нині займає посаду заступника директора департаменту оптових продажів та відповідає за збут і консультування у Полтавській області. Про «Кращий молодий агроном» дізналась з інтернету, а також багато добрих знайомих успішно брали участь у цьому конкурсі. Відповідає на запитання другий рік поспіль, адже поставила собі ціль – до 30 років стати кращим молодим агрономом. Визнає, що бути жінкою-агрономом не просто і доводиться долати певні стереотипи. «Головне те, що ти відчуваєш до своєї роботи. Безумовно, дуже важко працювати в полі, це шалений режим. Але можна бути жінкою-агроном теоретиком і це теж нелегка робота, до того ж постійно потрібно навчатися, вдосконалювати свої знання», – говорить переможниця номінації «Кращий молодий агроном. Агроледі 2019».

 

 

Кращий молодий агроном 2019

Олег Загородній, отримав спеціальну відзнаку «Кращий молодий агроном. Соя 2019». 21 рік, магістр першого року навчання НУБіП та наразі є учасником навчальної програми «Еразмус Плюс» Латвійського університету наук про життя та технології.

Бакалаврську роботу писав на тему післяжнивних посівів різних культур, можливостей отримання двох урожаїв на рік. З першого курсу проходив стажування та працював у різних компаніях: ІМК, у відділі R&D компанії «Сингента», був частиною команди AgriLab, працював помічником агронома-дослідника в MAS Seeds Україна, кілька місяців працював у агрономічному та відділі маркетингу в «Укравіт». У липні цього року запропонували пройти навчання за програмою «Еразмус Плюс» Латвійського університету наук про життя та технології, яке триватиме до кінця року. Це дуже хороша можливість навчатися у мультинаціональних колективах, де студенти з’їхалися зі всього світу. До того ж я обрав не лише агрономічні предмети, а й чимало дисциплін по менеджменту (командному, стратегічному, фінансовому, інвестиційному), адже розумію, що ці знання мені знадобляться. Під час навчання у НУБіП брав участь у різних студентських олімпіадах із агрономії та досягав гідних результатів. Саме тому він радо взяв участь у конкурсі «Кращий молодий агроном», де мав можливість випробувати свої знання з-поміж іншого у польових умовах. Олег Загородній упевнений щодо правильного вибору фаху агронома для свого майбутнього. «Люди завжди хотітимуть їсти, а штучна продукція навряд чи швидко замітить традиційні продукти харчування», – переконаний він.