Ірина Мірошник: «Не вір, не бійся, не проси»

0

Президент IMMER Group. Має дві вищі освіти: математичну та юридичну. Входить до ТОП-25 рейтингу 100 найвпливовіших жінок України.

Cпілкувалася Алла Стрижеус, Agroportal.ua

Батьки часто були у відрядженнях, й ніхто не контролював кожен крок мене маленької. Тому я рано стала самостійною, насолоджуючись повною свободою, в тому числі й у виборі хобі (музична та художня школа, танці, спорт тощо). Коли ж батьки були у місті, вони, особливо мама, часто брали мене на роботу. Там мені давали завдання, завдяки яким я вчилась відповідальності, систематичності, що і як має бути, чому наявність системи є необхідністю. Батько навчав, як правильно поводитись у суспільстві, розпізнавати людей та їхню суть.

Про становлення

Тато відвів мене трирічну до міської дитячої бібліотеки. Коли я йшла до 1-го класу, вже перечитувала книжки у відділі для старшокласників.

У школі була бунтарем. Ніколи нічого не робила з необхідного, але нецікавого мені, доки мені не доводили законність вимог. Наприклад, я не носила шкільну форму. Вона була катастрофічно некрасивою. Я знайшла нормативи Міносвіти, які дозволяли не ходити у шкільній формі!

Після 8-го класу проходила практику на заводі друкарських машин «Ятрань», на дільниці кінцевого збирання машин. Там я заробила свої перші гроші — 167 руб. 32 коп. Копійки так і не отримала, лише 167 рублів, оскільки їх округлили. Мені навіть видали посвідчення слюсаря другого розряду.

Про закордонний досвід

Найпозитивніші враження отримала від першої поїздки до Японії в кінці 90-х. Тоді я побачила різницю між країнами приблизно в 30 років мінімум, враження було таке, неначе ти побував у «космосі». Вразила загальна національна відповідальність, традиції, сама країна як цілісний організм.

Протягом одного місяця з робочих питань я подорожувала до Індії, Кашміру, Азербайджану, Ізраїлю, Нагірного Карабаху та ін. Адже всі країни розвиваються, навіть в умовах війни.

Кашмір став моїм першим досвідом країни в умовах повної відсутності цивілізації. Озброєні до зубів люди, біднота, якої я не бачила ніде. Зробила з того висновок — треба радіти тому, що ми в Європі. А також, що економічне зростання чи падіння не можна пояснювати війною. Є лише питання, чого ти шукаєш: виправдання, стагнації чи шляхів для зростання і крапка.

Що більше країн бачиш та з більшою кількістю людей спілкуєшся — то більше маєш шансів зрозуміти сенс і знайти себе. Скрізь є щось добре або щось неприйнятне для тебе. В Німеччині є система освіти та професійної підготовки, у Франції — вміння радіти світу, у Великобританії — глибока прихильність до законності й генерування з дитинства думки, що чесність — це твоє все. Індія має майстерність торгувати і вміння любити себе, Японія — лояльність до роботодавців. Лише слід зібрати й відібрати все найкраще з усього світу.

Про натхнення

Енергію в житті та роботі мені дає природа. Сонце, повітря й вода — найкращі друзі. І, звичайно, рідні, друзі та подорожі — так я отримую енергію, емоції, досвід, ідеї та, найголовніше, задоволення.

Найбільше в роботі подобається отримувати бажаний результат. Коли ти щось плануєш і, прикладаючи зусиль, отримуєш бажане. Але, звісно, це все неможливо без людей та енергії. І при цьому я також отримую задоволення від роботи з цікавими й професійними людьми.

«Не вір, не бійся, не проси» красива фраза, яка перетворилася на переконання. Доброта — це риса слабкої людини. Добрим бути легко, проте спробуй відмовити. Треба вчитись вміти говорити «ні».

Коли я щось хочу змінити в своєму житті, я змінюю.

Слово або крок будь-якої людини може змінити чиюсь долю. Це не залежить від того, входить людина до ТОП-рейтингів чи ні.

Про приватне

Перезавантажитися і відволіктися від роботи мені допомагають заняття спортом, танці та музика, подорожі, а також зустрічі з цікавими людьми.

Я добра й ніжна мама. Власне, я вимоглива й сувора, але це лише від великої любові. Мої дівчата вже дорослі та самостійні, тому ми зараз найкращі подруги.

Пишаюся своїми доньками. Я горда їхніми досягненнями й успіхами. Вони самостійні, освічені, з гарною роботою у міжнародних компаніях. Вони — один із тих результатів довгих років мого життя, від якого я отримую неймовірне задоволення.

Про роботу з людьми

У роботі допомагає досвід спілкування з людьми. Кожна людина, близька чи ні, дає певний досвід, знання та стресостійкість.

Захоплюють енергійні люди та генератори ідей. Мало людей, які здатні вийти за межі та знання своєї галузі й генерувати нові ідеї та можливості для розвитку на межі декількох галузей промисловості для вирішення загальних питань. Це саме ті, хто штовхає світ уперед.

Про успіх

У 90-ті роки минулого століття ми не адаптовувались на підприємстві за важких умов, ми створювали все з нуля. Ми діяли відповідно до стратегії, яку нині називають «Стратегією блакитного океану». Ми створили нову галузь, сформували пропозицію там, де був попит і була необхідність.

Щоб бути успішним, необхідно працювати, працювати й ще раз працювати. І це не залежить від галузі, компанії або країни. Робота потребує повної віддачі. Звичайно, слід дотримуватись певних принципів, а найголовніше — честі.

Українці вже мають «вірус» підприємництва. Головне, не робити їм «щеплення» та не перешкоджати. Держава має створити більш легкі умови для розвитку бізнесу, використати приклади найуспішніших країн, змінити оподаткування, звітність, знизити бюрократію та не втручатись у бізнес без потреби.

Сьогодні всі мають можливість виїхати до інших країн працювати і створювати бізнеси. Особливо молодь. Тому відповідь на це запитання треба шукати виключно в умовах життя й відношенні держави до громадян не як до «електорату», а як до тих, на кого і за чий рахунок ця держава працює.  

Нинішній підприємець має турбуватися про майбутнє та підтримувати розвиток освіти, культури й мистецтва, дбати про довкілля. Країна, яка не вкладає в це ресурси, приречена.

Про аграрну галузь

Сільське господарство на сьогодні становить 18% від ВВП країни. А IMMER Group пропонує нове екологічно чисте рішення для підвищення ефективності сільгоспвиробництва фермерам та людям, які працюють на землі, — це біорозчинна плівка для мульчування ґрунту. Плівка вироблена виключно із органічної сировини і за 3-6 місяців на 90% розчиняється на воду, вуглекислий газ і гумус, інші 10% розкладаються після дискування ґрунту.

Україна є чи не єдиною країною в світі, яка може збільшити врожайність та продуктивність сільського господарства в кілька разів.

Найважливіше побажання тим, хто приходить працювати в аграрний сектор, – думайте та дбайте про землю. Зазвичай результат аграрії отримують упродовж декількох років, тому необхідна витримка.

Інновації покращують результат і полегшують сам процес, тож їх впровадження є необхідним. Утім, при цьому слід думати й розуміти, який вплив на екологію матимуть такі інновації. Є дуже яскравий приклад будівництва Кримського каналу та штучних морів, внаслідок чого вони не поліпшили ситуацію, а навпаки зруйнували екологію навкруги, що призвело до колосальних втрат.

Про розробки

На жаль, українська наука занедбана. І найголовніша проблема — відсутність фінансування та молодих кадрів. Розвиток української науки за останні 20-25 років нікого не цікавить. Більше того, науковці самі шукають гранти для фінансування досліджень. Але якраз наука має отримувати підтримку на державному рівні.

Ми активно співпрацюємо щодо тестування нашої біорозчинної мульчиплівки для різних культур у різних кліматичних зонах із Українським науково-дослідним інститутом ім. Погорілого (Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Леоніда Погорілого. — Ред.). Починаємо співпрацю з Національним науковим центром ім. Соколовського (Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського. — Ред.), Миколаївським національним аграрним університетом, а також Латвійським університетом наук про життя та технологій (Latvia University of Life Sciences and Technologies). Крім того, ми отримуємо технічну та консультативну підтримку від технічних та R&D-центрів наших постачальників.

Глобальні міжнародні ініціативи сприяють партнерському вирішенню глобальних проблем. Кожна є певною платформою для обміну найкращими передовими знаннями між усіма зацікавленими сторонами. Участь у таких ініціативах допомагає нам удосконалювати наш бізнес згідно з останніми світовими практиками, а також робити свій внесок у побудову кращого майбутнього для наших нащадків.

Наша компанія є активним учасником світових ініціатив, зокрема ініціативи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) зі скорочення харчових відходів SAVE FOOD. На сьогодні ця ініціатива об’єднує понад тисячу членів, які працюють над збереженням продовольства на всіх етапах виробничо-збутового ланцюжка «з лану до столу», адже наразі третина всієї виробленої їжі перетворюється на відходи ще до того, як вона буде спожита. В грошовому еквіваленті ці втрати дорівнюють $1 трлн щорічно. Як активний учасник ініціативи, ми впроваджуємо матеріали та пакування, що суттєво подовжують термін придатності харчових продуктів. Із виробництвом біорозчинної мульчиплівки минулого року ми розширили місію ініціативи — забезпечення продовольчої безпеки — з дистрибуції на виробництво.

Ірина Мірошник

Народились у сім’ї, яка була тісно пов’язана з сільським господарством та меліорацією. Батько — керівник сільського господарства Кіровоградської області, а мама була керівником в Інституті агропроекту Кіровоградської області. Ірина почала свою професійну діяльність інженером у Міністерстві водних ресурсів і водного господарства УРСР.

Закінчила Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальностями «Прикладна математика» та «Право». Отримала вчений ступінь доктора філософії у галузі права. 

Має 24-річний управлінський досвід, у тому числі з реалізації масштабних інвестиційних проектів із впровадження інноваційних технологій у сфері виробництва пакувальних матеріалів і гнучкого пакування. З 2013 р. — голова правління ПАТ «Укрпластик», яке належить до ТОП-15 європейських виробників гнучкого пакування. З 2017 р. пані Ірина є президентом IMMER Group. Ініціювала створення та очолила Асоціацію гнучкої упаковки України.

Визнана однією із 100 найвпливовіших жінок України. Двічі (у 2014 р. та 2016 р.) отримувала звання «Людина року» у номінації «Промисловець року».

Виховала двох доньок. Проживає у Києві.