Єдина умова, за якою іноземні банки зможуть мати право власності на землю

0

Відповідно до законопроекту 2178-10, який готують до другого читання, банки не можуть купувати або іншим чином набувати право власності на с/г землю, крім як звертати стягнення на предмет застави, якщо позичальник не виконає своє зобов’язання.

Про це в ексклюзивному коментарі повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат Микола Сольський, пише agropolit.com.

За його словами, банки можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення лише в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави.

«Таке регулювання зумовлене тим, що банки мають розглядати земельні ділянки виключно як інструмент забезпечення виконання зобов’язання позичальника», — пояснив пан Микола.

Він зазначив, що у статутному капіталі банків дозволяється участь іноземного капіталу.

«Це зумовлено структурою банківського сектору України. У топ-20 найбільш надійних банків України лише 5 банків без іноземних інвестицій. Якщо обмежити коло банків, які зможуть кредитувати купівлю-продаж с/г землі, банками виключно з українським капіталом, то повноцінно ринок землі не зможе функціонувати, оскільки доступ до кредитування буде значно обмежений», — сказав Сольський.

 

Крім цього, депутат пояснив, чому на банки не розповсюджується обмеження по концентрації у 10 тис га:

«Це також пов’язано із кредитуванням купівлі-продажу с/г землі. У випадку наявності такого обмеження один банк зможе прокредитувати під заставу купівлю не більше 10 тис. га. Тобто 20 найбільш надійних банків разом змогли б надати кредити на купівлю лише 200 тис. га, що унеможливило б функціонування ринку землі».

Він розповів, що у випадку не виконання позичальником своїх зобов’язань перед банком, якщо банк звернув стягнення на земельну ділянку як на предмет застави, то він зобов’язаний протягом двох років продати таку земельну ділянки на земельних торгах.

“Якщо банк не продасть за 2 роки земельну ділянку на торгах, така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду», — уточнив Микола Сольський.

«Позов про конфіскацію земельної ділянки подається до суду органом, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель. Конфіскована земельна ділянка за рішенням суду підлягає продажу на земельних торгах. Ціна проданої на земельних торгах земельної ділянки, за вирахуванням витрат, пов’язаних з її продажем, виплачується її колишньому власнику», — підсумував він.

За матеріалом agronews.ua