Європейські підходи до біобезпеки та добробут тварин

0

18 грудня 2019 року вібулася зустріч на тему «Біобезпека та добробут тварин – європейські вимоги до тваринництва та можливості для України».

Про це повідомляє прес-служба Німецько-українського агрополітичного діалогу.

У заході взяли участь представники галузі тваринництва, науки, професійних об’єднань та місцевих адміністрацій.

Метою заходу було познайомити українських експертів з новими європейськими підходами щодо забезпечення біобезпеки та захисту тварин у сільському господарстві. Наразі такі питання активно обговорюються на рівні ЄС, ведеться розробка відповідних правил. Професор Еберхард Хаунхорст розкрив суть найновіших європейських розробок щодо біобезпеки та захисту тварин у сільському господарстві та окреслив можливості для тваринництва та переробної галузі в Україні.

Він наголосив, що сьогодні питання біобезпеки у ЄС та Німеччині відіграють дуже важливу роль, особливо в контексті розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС). Експерт вказав на те, що поширення хвороби в місцевості з високою щільністю тваринницьких підприємств, як наприклад Нижня Саксонія, стане причиною колосальних фінансових втрат. Тож ветеринарна служба Німеччини докладає зусиль для уникнення розповсюдження АЧС. Велику роль у цьому також відіграє робота з громадськістю.

Тематиці біобезпеки була присвячена лекція, яку професор Хаунхорст провів для викладачів та студентів факультету ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів та природокористування України. Під час лекції презентували підручник з організації ветеринарної справи, який українські автори підготували спільно з Хаунхорстом. Протягом 2020 року підручник буде інтегрований у навчальний процес.