Як бізнес оцінює проєкт щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини?

0

Європейська Бізнес Асоціація має деякі застереження стосовно експериментального проєкту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини.

Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

“Європейська Бізнес Асоціація позитивно оцінює бажання державних органів знайти оптимальний механізм реалізації необробленої деревини переробникам, адже після скасування Наказу № 42 питання продажу необробленої деревини та контролю за її реалізацією лишалось неврегульованим, що призводило до низки проблем із забезпеченням деревообробних підприємств сировиною,” – зазначають в Асоціації.

У ЄБА важають, що хоча платформі Prozorro вдається наводити лад у державних закупівлях, механізми, які вона пропонує, підходять не для всіх товарів та галузей. За переконаннями експертів Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації, таким товаром є деревина. Крім того, експерти Асоціації мають декілька застережень щодо змісту проекту.

В Асоціації наголошують, що правом брати участь у торгах мають бути наділені виключно реальні виробники. Адже участь у торгах компаній-трейдерів призведе до здорожчання деревини, оскільки для них лісосировина є матеріалом для перепродажу, тоді як для деревообробників – основою виробництва.

“Питання також викликає розмір винагороди – 1,5 відсотка ціни продажу лота, яка є оплатою послуг з організації та проведення аукціону, – роздумують представники бізнесу. – Необхідно зазначити, що необроблена деревина вже протягом тривалого часу реалізовувалась через систему електронних торгів. При цьому розмір вищезазначеної винагороди коливався в діапазоні від 0,3 до 0,5 відсотків”.

Учасників Асоціації цікавить і стартова ціна лота (необробленої деревини), яку встановлюють організатори аукціону (постійні лісокористувачі) на базі собівартості з урахуванням попиту та пропозиції раніше проведених аукціонів. Стартова ціна обов’язково має враховувати реальну ситуацію на ринках готової продукції.

У ЄБА підкреслюють, що наведені фактори можуть сприяти подорожчанню необробленої деревини, яка в більшості й так є невиправдано дорогою, зважаючи на її якість.

Представники бізнесу схвильовані й тим, що в Порядку проведення проекту відсутня будь-яка відповідальність за недотримання його норм.