«Фаворит» – лідер вітчизняного аграрного ринку

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Машинобудування – це поклик душі!!! Агропромислова компанія «Фаворит» була заснована у 2006 році, й уже протягом 17 років займається виготовленням техніки, яка призначена для робіт різного рівня складності та задовольняє потреби найвимогливіших покупців! Ще з 2008 року компанія стала лідером продажів у сфері зернових і просапних сівалок, а також культиваторів власного виробництва. З 2011 року розпочала співробітництво з країнами ближнього зарубіжжя – Молдова, Литва, Казахстан. А вже 2013 року компанія «Фаворит» вийшла на міжнародний ринок як великий гравець з виробництва та постачання якісної сільськогосподарської техніки.

Варто зазначити, що у 2020 році «Фаворит» – завод-виробник сільськогосподарської техніки – отримав престижну срібну нагороду «Народний бренд 2020» в номінації «Сільськогосподарська техніка, обладнання».

На сьогодні компанія «Фаворит» є спеціалістом у виробництві сільгосптехніки в рослинництві для роботи за різними технологіями обробітку ґрунту, внесення добрив, сівби, міжрядного обробітку, мульчування, підживлення посівів та управління післяжнивними рештками.

У портфоліо компанії представлено великий вибір сільськогосподарських агрегатів, а саме: сівалки для зернових і просапних культур, борони, культиватори просапні та суцільного обробітку, розкидачі добрив, маніпулятори, плуги, котки-подрібнювачі, лущильники, а також велика кількість запасних частин та комплектуючих. «Фаворит» пропонує зернові сівалки, які працюють за технологіями No-till, Mini-till та традиційного обробітку ґрунту. В арсеналі компанії також широкий вибір модернізованих пневматичних сівалок точного висіву власного виробництва для сівби каліброваного і некаліброваного насіння. Це надійні й довговічні агрегати зі швидкою окупністю.

«Фаворит» – лідер вітчизняного аграрного ринку

Кольцов Валерій, комерційний директор ТОВ «АК Фаворит»

Сервісна служба компанії тримає постійний зв’язок з клієнтами, допомагає запустити придбану в них техніку та налаштувати під потреби споживачів.

Ось що сказав комерційний директор ТОВ «АК Фаворит» Валерій Кольцов: «Підбиваючи підсумки нинішнього маркетингового року, можна зазначити, що він був нелегким, але все ж таки компаніє слідує своїм цілям і принципам щодо виготовлення високоякісної техніки. Українські дилери збільшили частку ринку порівняно з 2022 роком, вдалось втілити в життя нові проєкти, тепер на часі робота з європейськими країнами».

Аби ефективно втілювати ці плани, фахівці компанії разом із УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого проводять роботу, націлену на отримання Сертифікатів відповідності, які підтверджують, що вся лінійка техніки компанії та саме серійне виробництво відповідає європейським вимогам.

«Фаворит» – лідер вітчизняного аграрного ринку

«Фаворит» – лідер вітчизняного аграрного ринку

Одним із важливих етапів є огляд безпосередньо виробництва компанії, який фахівці Центру випробувань техніки провели під час поїздки на Кіровоградщину. Цьогоріч команда компанії брала участь у аграрних виставках і заходах. Зокрема, в серпні «Фаворит» презентував свої товари та послуги на наймасштабніший польовій події цього літа – Дні поля УКАБ «Агротехнології-2023», яка відбулася на Львівщині. Після цього були учасниками ювілейної (10-ї) «Битви Агротитанів» на Київщині. Потім презентували агрегати на Вінниччині, а також були представлені на найголовнішій Міжнародній виставці AgroShow 2023 у Польщі, на якій демонстрували такі машини:

 • лущильник на пружинній стійці ЛДФ 2,5 із транспортним пристроєм;
 • навісну зернову 3-метрову сівалку «Поні»;
 • зернову 4-метрову сівалку «Мустанг Лайт», яка чудово працює за технологією мінімального обробітку ґрунту;
 • чотирирядкову сівалку для сівби просапних культур «Венза 4 Про» з робочою шириною 2,8 м.

«Наші агрегати викликали велику зацікавленість у польських аграріїв. Незважаючи на всім відомі перешкоди, ми постійно втілюємо в життя наші нові розробки. Вдячні аграріям Польщі, які вкотре доводять, що вони мають дуже добрі відносини з Україною, попри деякі труднощі з зерновим коридором і політичними моментами. Сподіваємося, що все вирішиться найближчим часом на користь нам всім.

«Фаворит» – лідер вітчизняного аграрного ринку

Наразі вітчизняним аграріям дуже важко, адже частина територій України окупована, частина засмічена від наслідків бойових дій та замінована. Це ті регіони, які колись активно розвивались і працювали на благо нашої Батьківщини. На жаль, державна часткова компенсація вартості техніки, яка підтримувала аграріїв, наразі не працює. Запланована на 2024 рік ще немає чіткості щодо фінансування. Тому ми намагаємось не підвищувати ціни на нашу продукцію, а більше того, додатково, за можливістю робимо знижки на деякі агрегати, пропонуємо співпрацю міжнародним фондам, аби дати змогу фермерам придбати довго омріяну техніку, активно наповнюємо наших дилерів технікою, безкоштовно доправляємо машини в господарство у найкоротші терміни!» –так завершив нашу розмову Валерій Кольцов.    

Є кілька чинників, які вказують на те, чому варто звернути увагу на техніку компанії «Фаворит». З-поміж інших такі:

 •     серед 1050 представлених на сайті товарних позицій аграрії, напевно, підберуть все, що їм потрібно для обробітку ґрунту, сівби, внесення добрив та догляду за посівами;
 •     сучасні моделі сівалок власного виробництва різної ширини захвату (а їх налічується понад 80 моделей) розроблені для одночасної сівби й внесення добрив, а деякі моделі – для внесення двох різних видів добрив;
 •     постійна наявність на власному складі в селі Підгайці (Кіровоградська область) техніки та запасних частин і комплектуючих дає змогу оперативно збирати й відправляти замовлення клієнтам;
 •     мінімальні терміни постачання по Україні та країнах СНД;
 •     тут цінують кожного клієнта як роздрібного, так і оптового. Пропонують покупцям знижки до 30% на обрані товари, подарунки за купівлі сівалок та багато інших цікавих пропозицій;
 •     офіційна гарантія на всю техніку, а також забезпечення її гарантійного та післягарантійного обслуговування. Вся продукція, розміщена на сайті, пройшла відповідну сертифікацію;
 •     купуючи продукцію у компанії «Фаворит», у клієнтів є унікальна можливість безкоштовно консультуватися з менеджерами впродовж усього сезону в будь-який зручний користувачам час.