Україна збільшила експорт замороженої чорниці до Китаю в 5,5 рази

0

За перші чотири місяці 2020 року Україна збільшила експорт замороженої чорниці лісової в Китай у 5,5 рази. Загальна виручка від експорту за цей період досягла $6 млн.

Про це пише UkraineFood.org з посилання на проєкт EastFruit.

Зазначається, що в результаті різкого зростання обсягу поставок, Україна стала провідним постачальником замороженої лісової чорниці в КНР, обійшовши Канаду, Швецію, Латвію, Білорусь, Росію і Польщу, які також експортували цю ягоду в Китай у замороженому вигляді.

Крім того, це була єдина позиція плодоовочевої групи, яку Україна експортувала в КНР. Поставки ядра волоського горіха, які наша держава здійснювала в дану країну роком раніше, у 2020 році не було.

Зростання поставок замороженої чорниці лісової в Китай з України спостерігається вже шостий рік поспіль. За 2015 рік обсяг експорту склав $383 тис. Після цього обсяги щороку збільшувалися й до 2018 року досягли $2,8 млн. У 2019 році стався справжній прорив – тоді експорт замороженої чорниці виріс відразу більш ніж в три рази – до $10 млн. З високою часткою ймовірності можна припустити, що у 2020 році буде оновлено рекорд експорту цих ягід з України в Китай.