Експорт продукції АПК за перші десять місяців цього уже перевищив кінцевий минулорічний показник

0

За січень-жовтень цього року експорт продукції АПК з України склав $17,9 млрд, що на 22% більше ніж за аналогічний минулорічний період.

Про це повідомляє Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ), пише UkraineFood.org.

Водночас імпорт зазначеної продукції за аналогічний період зріс на 11% і склав $4,4 млрд. У цілому зовнішньоторговельний баланс агропродовольчої продукції становить $13,5 млрд. Це є свідченням того, що Україна є нетто-експортером продукції АПК.

Експорт цієї продукції займає вагому частку в структурі торгівлі України. За перші 10 місяців 2019 року частка агропродовольчої продукції в структурі загального експорту товарів з України склала 43%, а в структурі імпорту – 9%.

У товарній структурі експорту найбільше зросли поставки з України продукції рослинництва – на 36% ($2,7 млрд). Частка експорту продукції рослинництва в загальній структурі експорту агропродовольчої продукції становить 58%. Нарощення поставок продукції рослинництва відбулося за рахунок збільшення на 61% ($1,5 млрд) продажу за кордон кукурудзи. Також на 12% ($274 млн) зріс експорт готових харчових продуктів.

У товарній структурі імпорту за рахунок закупівель риби мороженої та сирів збільшилися закупівлі продукції тваринництва – на 15% ($106 млн). Також на 13% ($159 млн) і 9% ($173 млн) зріс імпорт продукції рослинництва та готових продуктів відповідно.