Експорт яблучного концентрату скоротився на 23%

0

За 11 місяців минулого сезону (липень-травень) Україна експортувала 83,9 тис. тонн яблучного концентрату, що на 23% менше в порівнянні з показниками сезону 2018/2019 (108,6 тис. тонн).

Про це повідомляють в Українській Плодоовочевій Асоціації.

 

Незважаючи на суттєве зниження об’ємів закордонних поставок концентрату, експортний виторг від продажів цієї групи товарів не тільки не скоротився, але й зріс на 4%. Таким чином за 11 місяців минулого сезону експорт яблучного концентрату з України у вартісному виразі склав $93,6 млн проти $89,6 млн роком раіше.

«Підвищення ціни на яблучний концентрат в минулому сезоні обумовлено, у першу чергу, зниженням виробництва яблук в Україні. Через обмежену пропозицію продукції високої якості на ринку, виробники не поспішали здавати яблука низької якості на переробку, намагаючись у найкоротші терміни реалізувати їх на свіжому ринку. При цьому ціни на ці фрукти на початку сезону 2019/2020 були в 1,5-2 рази вищими ніж роком раніше. Відповідно, рівень цін на промислове яблуко також був значно вищим ніж у сезоні 2018/2019», – пояснила директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

 

Нагадаємо, що в сезоні 2018/2019 в Україні був зібраний рекордний врожай яблук, чим сповна змогли скористуватися місцеві переробні підприємства.

 

«У розпал яблучного сезону 2018/2019 через високу пропозицію на ринку ціни на яблука досягли мінімального історичного рівня. Деякі виробники навіть припиняли збір яблук, вважаючи, що не зможуть реалізувати продукцію за прийнятною ціною. Відповідно, переробні підприємства сповна скористалися ситуацією й закуповували яблука менше ніж за 1 грн/кг. Навіть навесні 2019 року заводи по виробництву яблучного концентрату продовжували працювати, а виробники й надалі поспішали реалізувати свою продукцію на переробку, щоб згодом не прийшлося її викидати на смітник», – зазначив виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

 

Найбільшими країнами-імпортерами яблучного концентрату з України в минулому сезоні виступили Польща та США, які імпортували 23,7 тис. тонн та 23,6 тис. тонн цієї продукції відповідно. США істотно збільшили обсяги поставок яблучного концентрату з України відносно недавно – у позаминулому сезоні. Зростання інтересу до української продукції зі сторони Америки обумовлене скороченням поставок концентрату з Китаю через напружену економічну ситуацію між країнами. Також до п’ятірки найбільших покупців українського яблучного концентрату увійшли Австрія, Німеччина та Білорусь.