DIAMANT 2000 – НОВІТНІЙ МОБІЛЬНИЙ АГРЕГАТ ДЛЯ ПОДРІБНЕННЯ ДЕРЕВИНИ

0
Agroexpert (Україна) Віктор Марченко

Німецький виробник Albach Maschinenbau пропонує самохідний подрібнювач деревини Diamant 2000 – свого роду справжній комбайн, який може пересуватися лісами, лісосмугами, автострадами або майданчиками та подрібнювати на тріску колоди, гілки і різні відходи деревообробки.

Подрібнювач деревини Diamant 2000 – це мобільна самохідна дробарка деревини барабанного типу з окремою кабіною, краном-маніпулятором і транспортним рукавом для подавання подрібненої тріски у кузов вантажного автомобіля, тракторного причепа чи на майданчик. Самохідний подрібнювач має ряд переваг порівняно з причіпним. Ось головні серед них.

Незалежність від тягача: самохідний подрібнювач, на відміну від причіпного, має власний двигун та ходову систему. Це означає, що ви не залежите від наявності або стану тягача. Є можливість легко переміщати самохідний подрібнювач з одного місця на друге без потреби прив’язувати його до іншого транспортного засобу.

Більша маневреність: самохідний подрібнювач може мати більшу маневреність порівняно з причіпним, оскільки він має власну систему керування. Це дає змогу легко маневрувати вузькими проходами, крутими дорогами й в інших умовах, де причіпний подрібнювач може бути обмежений у русі.

Більша потужність: самохідний подрібнювач, зазвичай, має більшу потужність двигуна порівняно з причіпним. Це означає, що він може ефективно подрібнювати більші обсяги деревини і працювати з більшими деревами. Ви отримуєте вищу продуктивність та зменшуєте час, потрібний для виконання завдання.

Більша гнучкість у роботі: самохідний подрібнювач вільно переміщується робочою ділянкою. Ви можете ефективно працювати на різних ділянках, без потреби постійно переміщати тягач та причіп.

Зниження ризику пошкодження: завдяки своїй автономності самохідний подрібнювач може зменшити ризик пошкодження в порівнянні з причіпним. Необхідність маневрувати причепом може бути складною і потребувати більшої уваги й навиків водія.

Подрібнювач Diamant 2000 знаходить своє застосування найчастіше у сфері деревообробної промисловості, комунальних підприємствах для утилізації дерев, у саду, на лісопильних роботах. Основними факторами, які вирізняють Diamant 2000 з-поміж аналогічних машин інших виробників, є універсальність, рівень продуктивності, потужність двигуна, якість подрібнення тріски, надійність у роботі, довговічність, а також зручність обслуговування та комфорт і безпека під час експлуатації.

Високу продуктивність, оптимальний крутний момент та чудову прохідність по бездоріжжю забезпечує потужний і водночас економний 6-циліндровий дизельний двигун D4276 LE122 робочим об’ємом 16,2 л виробництва компанії MAN, номінальною потужністю 790 к.с.

Двигун приводить у дію як саму машину, так вбудований у неї подрібнювач деревини. До речі, крім Diamant 2000, двигуни D4276 від MAN встановлюють на зернозбиральних комбайнах Claas Lexion 8900, кормозбиральних комбайнах Claas Jaguar 970 та машинах інших брендів.

Головним робочим органом подрібнювача Diamant 2000 є потужний ротор вагою 2,4 тонни, який працює в режимі до 500 об./хв. Завдяки великій інерційній масі він однаково легко подрібнює як товсті колоди, так і тонкі гілки чагарників. Ротор комплектують 6, 8, 12 ножами залежно від завдань. Це дає змогу дробити деревину на тріску фракцією від 15 до 100 мм. Тримачі ножів змінні. Їх можна адаптувати для подрібнення різних матеріалів. Є прискорювач подрібненого матеріалу.

Балансири під час роботи з 6 або 8 ножами забезпечують обертально-симетричне розподілення маси та створюють плавне й економне подрібнення. Змінне положення протирізальної пластини та великий вибір решет роблять подрібнювач Diamant 2000 універсальним. Автоматичне складання протирізальної пластини запобігає пошкодженню у разі потрапляння чужорідного матеріалу (наприклад металевого предмета) у подрібнювач. З метою мінімізації інтервалів технічного обслуговування та витрат на його проведення, деталі, які технологічно спрацьовуються, виготовлені зі сталі HARDOX.

Завдяки систематичному вдосконаленню геометрії ротора продуктивність роботи деревоподрібнювача вдалося збільшити на 15%. Це також мінімізує вміст дрібних фракцій. Ширина приймального вікна становить 1230 мм, а його висота – 980 мм, тому матеріал подається безперешкодно.

Під час роботи подрібнювачу Diamant 2000 не потрібні інші допоміжні машини, які подають матеріал на ротор подрібнювача, оскільки цей комбайн має гідравлічний кран-маніпулятор, який може діставати деревину діаметром до 80 см на максимальній відстані 10,1 м та подавати її на робочий стіл.

Характерним для подрібнювача Diamant 2000 є нова концепція трансмісії, в основі якої лежить система з незалежним гідромеханічним приводом на дві головні осі, яка дає змогу рухатися з максимальною швидкістю до 80 км/год. Необхідну безпеку під час гальмування забезпечує вмонтована антиблокувальна гальмівна система ABS. Збільшення максимальної швидкості порівняно з іншими самохідними агрегатами дає змогу Diamant 2000, як першій самохідній дереводробарці, рухатися автошляхами загального користування. Для цього він має всі необхідні сертифікати, а також транспортну ширину,яка не перевищує 2,55 м.

 

Привод руху має два ступені передач, котрі можна перемикати під навантаженням за допомогою коробки передач із подвійним зчепленням. Перемикання передач у транспортному режимі відбувається автоматично. Завдяки хребтовій трубчастій рамі кут повороту передньої осі збільшується до 30°, тому маневрові характеристики машини суттєво поліпшуються.

Вивантажувальний короб, який може повертатися на 240° та регулюватися за висотою до 3,1 м, спрощує логістику деревної тріски. Збільшений кут повороту короба дає змогу завантажувати кузови у будь-якій позиції. Транспортні засоби можна заповнювати з боків і над моторним відсіком. Нова можливість Diamant 2000 – подавання тріски над кабіною. Таке поєднання різних можливостей позиціювання транспорту дає змогу використовувати декілька транспортних машин одночасно. Скорочення часу холостого пробігу підвищує ефективність роботи подрібнювача.

Кабіна оператора, яка обладнана системою обігріву й кондиціювання повітря, під час роботи піднімається на висоту до 4,8 м, завдяки чому забезпечується чудова оглядовість. Додаткову зручність у кабіні створюють вмонтована мікрохвильова піч та морозильна камера. Ергономічне сидіння, яке обертається на 180°, з обох боків оснащене панелями керування. За потреби є можливість доповнити панелі іншими мовами.

Відповідно до умов, за допомогою бортового комп’ютера, програмується робота машини, зокрема твердість деревини, фракція тріски, частота обертів двигуна та ротора. Навчання оператора не потребує багато часу, оскільки системи керування дуже прості. Процесом керують за допомогою двох джойстиків. Кольоровий термінал на робочому місці оператора є інформаційним і командним центром Diamant 2000.