Австрійський День поля в Україні: відлік розпочато

0

Історична подія відбулася наприкінці вересня на Чернігівщині. У Прилуках пройшов перший австрійський День поля. Співорганізаторами цього заходу були компанія Titan Machinery Ukraine, австрійський сільськогосподарський кластер та асоціація «Дунайська соя».

 

Ідея проведення першого австрійського Дня поля в Україні зародилася під час зустрічі генерального директора Titan Machinery Ukraine Юрія Алаторцева та генерального директора австрійського сільськогосподарського кластера Германа Вайсера, яка відбулася декілька місяців тому в українському представництві торгово-промислової палати Австрії. До участі у заході запросили і третього учасника – асоціацію «Дунайська соя», яка є надійним бізнес-партнером для налагодження контактів із безпечного виробництва, переробки та збуту сої без ГМО в Європі. Асоціація «Дунайська соя» веде свою діяльність за участі 20 членів й об’єднує наразі понад 120 учасників із 50 країн Європи, які межують із басейном річки Дунай, а її штаб-квартира розташована у Відні.

 

Юрій Алаторцев, генеральний директор Titan Machinery Ukraine: – Місцем проведення демонстрації техніки австрійського Дня поля ми обрали землі не великого холдингу, який зможе сам себе забезпечити технікою та захистити свої інтереси у сучасних ринкових умовах, а невелике фермерське господарство, для якого такі заходи є своєрідним святом. Демонструємо у роботі техніку Case IH, яка може зацікавити місцевих аграріїв.

1

 

Цей маркетинговий рік видався вдалим для Titan Machinery Ukraine. Як завжди, підвищений попит був на трактори, зернозбиральні комбайни та самохідні штангові обприскувачі. Підтвердженням стабільного і планомірного нашого розвитку є відкриття нового дилерського центру в Борисполі. Відтепер у Київській області функціонує два дилерські центри – на правому та лівому берегах Дніпра, що дуже зручно для аграріїв. Позитивним також є те, що Titan Machinery Ukraine розширює свою діяльність територіально – до вже освоєних нами Київської, Чернігівської, Вінницької та Житомирської областей цього року додалася Рівненська.

 

Герман Вайсер, генеральний директор австрійського сільськогосподарського кластера: – Наша організація була створена 1999 року Міністерством сільського і лісового господарства, навколишнього середовища та водних ресурсів Австрії, і наразі є експортно-орієнтованим об’єднанням найбільш інноваційних австрійських виробників обладнання для сільськогосподарських підприємств, переробки харчових продуктів та поновлюваних джерел енергії. До числа членів кластеру входить 21 учасник, які працюють у сфері створення доданої вартості продукції. Це, зокрема, такі відомі компанії, як Case Industrial Österreich, Titan Machinery, BAUER GmbH, Schauer, Biomin Animal, Cimbria Heid GmbH, Pöttinger та інші.

2

 

Австрійський сільськогосподарський кластер пропонує комплексні рішення для агробізнесу у таких сферах: тваринницькі ферми та комплекси, племінні тварини, обладнання для утримання худоби, годівля тварин, переробка харчових продуктів та біоенергетика. За період свого існування ми налагодили співпрацю з аграріями багатьох країн, зокрема Сербії, Румунії, Болгарії, Хорватії, Ірану та інших. Найбільше наших проектів – близько 1500 – реалізовано у Сербії. Для своєї роботи ми залучаємо кошти Євросоюзу.

 

Після пленарної частини Дня поля гостей заходу чекала демонстрація техніки Case IH у полі. Коротку інформацію про кожну одиницю техніки професійно надали продукт-менеджери Titan Machinery Ukraine. У роботі показали потужний зернозбиральний комбайн Case IH 9240 Axial-Flow із жаткою MacDon FD130, бункер-перевантажувач зерна Unverferth 1128 з трактором Magnum 380 CVT, самохідний обприскувач Case IH Patriot 3330, глибокорозпушувач Ecolo Tiger 875 у агрегаті з трактором Quadtrac 500. Також гості ознайомилися з посівним комплексом Case IH SDX 30 із шириною захвату 9 м, який обладнано новим універсальним трисекційним бункером Case 3555, а також із агрегатом Fast для внесення рідких мінеральних добрив.

Присутні були вражені роботою комбайна Case IH 9240, адже цей велетень оснащений новим надпотужним дизелем Cursor 16 потужністю 634 к.с., який у поєднанні з оптимізованою конструкцією ротора Axial-Flow дає змогу досягти найвищої продуктивності та якості роботи цих комбайнів.

Серцем молотильно-сепарувальних пристроїв комбайнів Case IH 9240 Axial-Flow є новий ротор довжиною 2623 мм та діаметром 762 мм. Завдяки зменшеному діаметру ротора вдалося збільшити продуктивність і якість обмолочування без втрат зерна й соломи на всіх культурах навіть за підвищеної вологості хлібної маси. Ротор має три діапазони частоти обертання в інтервалі від 220 до 1180 об./хв.

Практика використання та незалежні випробування довели, що комбайни Axial-Flow серії 240 мають низький відсоток втрат зерна – до 1%. Роторний принцип обмолочування не травмує зерно, що дуже важливо у насінництві. Частка пошкодженого зерна не перевищує 0,5%.

Гості заходу також звернули увагу на самохідний обприскувач Patriot 3330, на якому встановлено однорядний 6-циліндровий дизельний двигун Case IH FPT робочим об’ємом 8,7 л, який за частоти обертів колінчастого вала 2100 об./хв розвиває номінальну потужність 325 к.с. (максимальна – 356 к.с.), а максимальний крутний момент двигуна за швидкості обертів колінвала 1500 об./хв становить 1470 Н*м.

Компоновка обприскувача CASE IH Patriot 3330 з переднім розташуванням кабіни та заднім розміщенням двигуна забезпечує оптимальний розподіл ваги, що зменшує ущільнювальну дію коліс на ґрунт, а також дає змогу раніше починати роботи у полі навіть за високої вологості ґрунту.

Пневматична підвіска із поздовжнім важелем забезпечує м’який хід обприскувача та комфорт оператора – навіть на нерівній поверхні вона відмінно нівелює вертикальні й поперечні динамічні поштовхи. Ширина колії обприскувачів безступінчасто змінюється з 305 до 399 см просто з кабіни за допомогою гідравліки або механічно з кроком 1 дюйм (25,4 мм) на колесо.

Варто зазначити, що під час демонстрації кожен із учасників та гостей заходу мав можливість взяти участь в індивідуальному тест-драйві будь-якої одиниці техніки.

Після насиченої програми у полі гостей чекав святковий фуршет. Під час дружнього обіду учасники та гості Дня поля мали можливість поспілкуватися з регіональними менеджерами Titan Machinery Ukraine, уточнити технічні деталі та обговорити фінансові питання.

 

 

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)