Алкогольні напої: що Україна імпортує найбільше

0

Серед усіх алкогольних напоїв в Україну найбільше імпортують вина, а експортують з України — горілку.

Про це свідчать дані Держстату, пише  AgroNews.

У своєму коментарі УНН експерт алкогольного ринку Ігоря Товкача сказав, такі показники є цілком логічними.

“За даними Держстатистики, найбільшим є імпорт вин виноградних. І річ у тому, що з втратою Криму, великих виробників вина у нас практично не залишилося. Так, у нас є винороби, які роблять гарне вино, але на імпортовані вина зберігається високий попит.

Що стосується віскі, то показники його імпорту посідають друге місце – після вина. Це дуже дорогий товар, і в Україні він не виробляється. Саме тому його сюди активно везуть з-за кордону. Так, віскі в Україні вживають менше, ніж інші решту алкогольних напоїв, але прибуток з продажу такого напою є більшим. Я говорю про маржу. І так, у нас існує прошарок забезпечених людей, які купують цей продукт.

Значно менше ми імпортуємо ігристих вин, тому що їх і вживають в Україні менше. Як правило, такі напої наш споживач купує тільки на свята”, – пояснив фахівець.

Україна ж славиться своєю горілкою, тож показники її виробництва досить високі.

“Тому наші виробники самі експортують багато куди цей продукт, і він, до речі, користується неабияким попитом. Для України горілка це природний напій, це бренд, у який тривалий час вкладалися гроші. Власне зараз, експорт горілки з України перевищує імпорт”, – зазначив Ігор Товкач.