Україна вичерпала річні квоти на безмитні поставки оброблених томатів, соків і меду до ЄС

0

У рамках зони вільної торгівлі Україна на 100% вичерпала річні квоти на безмитні поставки виноградного та яблучного соку (20 тисяч тонн – річний обсяг), меду (шість тисяч тонн) та оброблених томатів (десять тисяч тонн) у країни Європейського союзу.

Такі дані на запит «Радіо Свобода» надали в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Частково річні квоти вичерпані на таку продукцію:

 • ячмінну крупу та борошно (7 800 тонн – річний обсяг) використано на 83%;
 • кукурудзу, кукурудзяне борошно та гранули (650 тисяч тонн) – на 74%;
 • цукор (трохи більше 20 тисяч тонн) – на 45%;
 • крохмаль (десять тисяч тонн) – на 34%;
 • оброблену продукцію з зернових (дві тисячі тонн) – на 30%;
 • м’ясо птиці та напівфабрикати з м’яса птиці (70 тисяч тонн основна квота, 20 тисяч тонн додаткова) – на 25% і 4% відповідно;
 • яйця та альбуміни (три тисячі тонн основна і три тисячі тонн додаткова) – 25 % і нуль відповідно.

Найменше вичерпані річні квоти на овес (чотири тисячі тонн – річний обсяг) – 21%; часник (500 тонн) – 16%; пшеницю м’яку, пшеничне борошно і гранули (мільйон тонн) – 13%; висівки, відходи та залишки (22 тисячі тонн) – 10%; продукцію з обробленого молока (дві тисячі тонн) – 5%, продукти переробки солоду та крохмалю (дві тисяі тонн); продукти переробки солоду та крохмалю – 4%; оброблену продукцію з цукру (три тисячі тонн) – 3%.

На два відсотки й менше використані квоти на вершкове масло та молочні пасти (три тисячі тонн – річний обсяг); ячмінь, ячмінне борошно та гранули (350 тисяч тонн); оброблений крохмаль (дві тисячі тонн); етанол (100 тисяч тонн); інші цукрові продукти (20 тисяч тонн); харчові продукти (дві тисячі тонн); цукрові сиропи (дві тисячі тонн), гриби (тисячі тонн за основною і додатковою квотою разом).

Зовсім не використано квоти до ЄС на:

 1. Солод та пшеничну клейковину (сім тисяч тонн – річний обсяг).
 2. Оброблену продукцію з молочних вершків (500 тонн).
 3. Молоко, вершки, згущене молоко та йогурти (десять тисяч тонн).
 4. Сигари та цигарки (дві з половиною тисячі тонн).
 5. Оброблену продукцію з масла (250 тонн).
 6. Манітол сорбіту (100 тонн).

Щодо вичерпаності річних квот на м’ясо баранини, яловичину та свинину у Міністерства економіки даних немає, адже відомство не має доступу на ринок.