Посівна без проблем завдяки доступному фінансуванню

0

Syngenta спільно з банками-партнерами — АТ «ОТП Банк» і ПАТ «ПроКредит Банк» — оголосила про запуск нової програми «ЛегкоПосівна» в рамках проекту с, яка надає сільгоспвиробникам можливість пільгового кредитування на придбання насіння та ЗЗР компанії Syngenta. Пропозиція буде доступною до посівної кампанії 2018 року та діятиме у всіх областях України.

“Ми переконані, «ЛегкоПосівна» не залишить байдужими наших клієнтів. Що отримає сільгоспвиробник від участі у ній? По-перше, це приємні умови кредитування. Наші банки-партнери надаватимуть фінансування за вигідними відсотковими ставками на придбання ЗЗР та насіння Syngenta, починаючи від 7,0 % річних на гривневі та від 4 % річних на валютні кредити в партнерстві з «ПроКредит Банк» та від 9,5% річних у гривні від «ОТП Банк». Відсутні будь-які додаткові комісії. Учасник може бути впевнений у прозорості та зручності інструменту», — розповідає Хелен Феірлемб, керівник відділу «Фінансові Рішення» у країнах СНД компанії Syngenta в Україні.

Розробники програми зазначають, що в ній можуть взяти участь виробники, які бажають отримати кредитування, починаючи від 1,5 млн грн. Для тих, хто обмежений заставою, розроблена можливість кредитування виключно під заставу майбутнього врожаю або Фінансову Аграрну Розписку. Максимальні суми кредитування в такому випадку досягають 30 млн грн. Залежно від банку-партнера уся процедура оформлення кредиту від моменту подачі документів займає до 9 робочих днів на суму до 8 млн грн та орієнтовно від 2 до 4 тижнів, якщо сума є більшою.

«Для участі у програмі сільгоспвиробникові потрібно подати заявку на кредитування до обраного банку-партнера, пройти процедуру фінансово-економічного аналізу, після чого отримати погодження і встановлений кредитний ліміт у хоча б одному з банків-партнерів. Після того як кредитний ліміт затверджено, фермер надає банкові-партнеру рахунок на купівлю продуктів Syngenta від офіційного дистрибутора, який співпрацює з нами за програмою фінансування. Далі виробник отримує кредитний транш за пільговою кредитною ставкою і сплачує рахунок відповідному дистрибутору. Все досить просто», — резюмує Хелен Феірлемб.

У рамках програми «ЛегкоПосівна» Syngenta розділяє з виробником витрати на фінансування насіння й ЗЗР, а відтак може забезпечити аграріям пільгові процентні ставки від АТ «ОТП Банк» та ПАТ «ПроКредит Банк». Програма передбачає декілька стандартних підходів щодо оформлення кредиту, погоджених між компанією Syngenta та банками-партнерами, які пропонують сільгоспвиробникові гнучкий графік погашення кредиту, 0 % за видачу кредиту та не потребує першого внеску. Термін кредитування – до 12 місяців.

«Перший кредит для сільськогосподарського підприємства був виданий у 2008 році, — розповідає Віктор Пономаренко, Голова Правління ПАТ «ПроКредит Банк». — Сьогодні доля кредитного портфеля для агробізнесу досягла 45 % ( близько 230 млн євро) від загального портфеля банку. Ми маємо багаторічний досвід роботи у цієї галузі та добре розуміємо, що графік посівної розписаний по днях, тому затримка з виділенням фінансування може спричинити збій у роботі підприємства на весь рік. Ми приймаємо рішення швидко, — як правило, цей термін не перевищує 5 робочих днів. Участь у програмі «ЛегкоПосівна» дозволить нам видавати кредити на вигідніших умовах. Таким чином ми дотримуємося своєї основної мети — сприяння розвитку якісного, етичного бізнесу в Україні».

В АТ «ОТП Банк» переконані, що синергія зусиль із Syngenta в рамках програми «ЛегкоПосівна» дасть змогу фермерам купувати якісну продукцію компанії — лідера ринку на вигідних умовах. «Наш Банк має значний досвід у фінансуванні сільськогосподарських підприємств, адже ми надаємо широкий спектр банківських послуг агробізнесу з 1998 року. На початку 2017-го ми запустили проект «Агро-фабрика» для малого та середнього агробізнесу. В процесі роботи над проектом ми виявили основні проблеми аграріїв при співпраці з банками. Всі скаржилися на довгий розгляд кредитного проекту, великий пакет документів та вимогу повного покриття кредиту заставою. В результаті ми вивели унікальну формулу продукту «Швидко + Просто + Без застави». «Агро-фабрика» — це конвеєр із прийняття швидких кредитних рішень за спрощеною процедурою і з лояльним підходом до застави», – акцентує Алла Бініашвілі, член Правління АТ «ОТП Банк», яка очолює корпоративний бізнес.

Агропідприємства дедалі більше цікавляться новими інструментами фінансування і активніше послуговуються банківськими продуктами, адже банки поступово посилюють напрями інвестиційного фінансування на привабливих для сільгоспвиробника умовах.

Ігор Ткаченко, фінансовий директор СТОВ “Лан”, Черкаська обл. розповів, що з банками активно почали співпрацювати у 2011 році. “Сподобалась програма з векселями на купівлю ЗЗР та насіння, з аграрними розписками ще не працювали”. У господарстві є тваринництво – 2000 голів КРС, обробляють 5000 га. Вирощують ріпак, кукурудзу, пшеницю, соняшник.

Завдяки партнерству компанії Syngenta і фінансових установ з’являються нові горизонти можливостей для стабільного розвитку агробізнесу та доступного фінансування.

Посівна без проблем завдяки доступному фінансуванню