У першій декаді травня комплекс погодних умов наа території України був сприятливим для розвитку сільгоспкультур

0

Протягом першої декади травня в Україні спостерігалися малоприємні та небезпечні явища для сільськогосподарських культур – заморозки на поверхні ґрунту та висоті травостою, місцями в повітрі, зниження відносної вологості до надзвичайно низьких для травня показників (18-30%), особливо нехарактерних для західних областей, а також сильні вітри, які швидко висушували верхні шари ґрунту.

Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру, пише АПК-Інформ.

“Однак комплекс погодних умов, що склалися протягом звітного періоду, у цілому на території України для озимих і ранніх ярих культур оцінювався як сприятливий внаслідок достатньої вологозабезпеченості і близького до оптимального (або дещо нижчого) рівня температури повітря і ґрунту для цього виду культур. Вегетація озимих і ранніх ярих культур відбувалася досить активно, значного відставання від середніх багаторічних показників не спостерігалося”, – підкреслюють агрометеорологи.

Вони наголошують, що вологозабезпеченість посівів на більшості площ була достатньою й оптимальною, проте в південних і південно-східних областях відбулося збільшення площ зі слабким зволоженням верхніх (0-10 і 0-20 см) шарів ґрунту під озимими і ранніми ярими культурами.

«У західних районах Запорізької та східних районах Херсонської областей значно погіршилося і зволоження метрового шару ґрунту. Це сталося в результаті невеликої кількості опадів з кінця квітня і протягом першої декади травня (4-20% норми) і вітряної погоди», – додають експерти.