AgTech Forum 2017: тут створюють майбутнє

0

Олена Нінуа, Agroexpert (Україна)

AgTech Форум 2017, безперечно, можна назвати однією з найяскравіших подій цьогорічної виставки, «ковтком свіжого повітря» для тих, хто прагне змін та творить їх в аграрному секторі.

Захід організувала Асоціація AgTech Ukraine за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України. Генеральним спонсором події виступила компанія ED&F Man Україна, преміум-спонсорами заходу стали SAP і Agro Core, а офіційну спонсорську підтримку форуму забезпечили компанії Syngenta, BITREK та MicroTronic. Окрім того, що на форумі було озвучено дуже багато цікавих та важливих тем, відвідувачі мали змогу ознайомитися з новітніми розробками українських ІТ-спеціалістів для агросектору й поспілкуватися з авторами у рамках AgTech Startup Valley, серед яких були також і учасники та переможці Хакатону Аграрних Інновацій.

Що роблять там?

Розпочалося все із захоплюючих історій про високі технології за кордоном. Гості форуму Каролін Спаас, радник посла з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні, та Елізабет Соловйов, торговий аташе Держави Ізраїль в Україні, розповіли про те, що означають слова «аграрні інновації» та який вплив справляють вони на економіку в їхніх країнах. Пані Соловйов на прикладі сільського господарства Ізраїлю яскраво продемонструвала, як така відносно невелика за площею держава, 80% із якої становить пустеля, має загальний ВВП приблизно $300 млрд. Секрет простий – саме тяжкі умови стали стимулом до стрімкого розвитку науки й економіки. Тепер Ізраїль відомий на весь світ своїми теплицями та полями посеред пустелі, новітніми підходами у веденні тваринництва й передовими технологіями в насінництві. Голландія за площею трохи більша за Одеську область, однак кожна 10 людина її населення зайнята в сільському господарстві. Нідерланди, окрім с/г продукції, експортують технології та інновації, минулорічний експорт яких, для прикладу, становив понад 9 млрд євро. Переважно всі вони стосуються сільського господарства. Країна стала місцем розвитку не тільки для співвітчизників – із 40 найвідоміших світових компаній 12 розмістили там свої науково-дослідні центри. Напрошуються прості та очевидні висновки – інновації неможливі без інвестицій, а наука має плідно співпрацювати з бізнесом і задавати тон економіці й спрямуванню країни загалом. У випадку Ізраїлю та Нідерландів – це величезні наукові центри, котрі контролюють все, що пов’язано з інноваціями.

Чого чекати в Україні?

Наразі українська ІТ-сфера готова надати вітчизняному агробізнесу комплексні рішення для підвищення ефективності, і це зовсім не перебільшення. На форумі спеціалісти обох «таборів» ділилися досвідом із цього приводу. Говорили про телеметричні технології та найпоширеніші проблеми, які вдалося ідентифікувати й мінімізувати з їхньою допомогою, про плюси впровадження Digital-маркетингу, внесення пестицидів за допомогою БПЛА, появу безкоштовного онлайн-інструменту для малих та середніх фермерів, що запускається в Україні цього року і покликаний автоматизувати створення бізнес-планів та розрахунок фінансових показників на основі фактичних виробничих даних для полегшення отримання кредитування і фінансування, про системи автоматизації управління раціоном ВРХ та реальні приклади застосування цих технологій на українських молочних фермах, де вони забезпечували вирівнювання перепадів продуктивності і приріст надоїв.

Безперечно, що  тіснішим буде зв’язок між бізнесом і наукою, то більше користі це принесе сільському господарству й економіці в цілому. Але для того, аби ця взаємодія відбувалася ефективно, потрібна якісна консолідаційна платформа і асоціація AgTech Ukraine успішно справляється з цим завданням.