В Україні створять єдиний Геопортал кадастрів та геопросторових даних

0

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила Закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних (НІГД), завдяки якому буде створено єдиний Геопортал кадастрів та геопросторових даних.

Про це повідомляє Мінекономрозвитку.

Закон про Національну інфаструктуру просторових даних є одним зі складових запуску прозорої земельної реформи. Завдяки ньому в одному місці вдасться об’єднати інформацію про різні об’єкти інфраструктури, мережі комунікацій та бази даних. Таким чином, щороку Україна щороку 100 мільйонів гривень, які витрачалися через неузгодженість між різними адміністраторами кадастрів.

Також НІГД дозволить агрегувати та систематизувати інформацію про геопросторові дані й метадані та отримувати якісну аналітику. Інформація буде відкритою та безкоштовною й оновлюватиметься в режимі реального часу. Геопросторові дані будуть під контролем держави та захищеними від маніпуляцій з боку рейдерів.

“Законопроєкт забезпечить широкий доступ до геопросторових даних, розвитку ринку сучасної геоінформаційної продукції і геоінформаційних послуг згідно з рекомендаціями Директиви 2007/2/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 14 березня 2007 року із запровадження інфраструктури геопросторової інформації у Європейському Союзі (INSPIRE)” – зазначають в Міністерстві.