Тваринництво в Україні в критичному стані

0

У 2021 році Мінагрополітики має направити частину державної підтримки АПК на програми тваринництва, аби зупинити галопуюче зростання збитковості галузі.

Про це повідомив секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, пише AgroPolit.com.

За його словами, рослинний білок, який є базою для кормів у тваринництві, вдвічі подорожчав на світових ринках.

«Відтак, внутрішня ціна на соняшник та сою стрімко зростає. Це означає, що українське тваринництво стає надзбитковим! Існує величезний ризик, що наше тваринництво, яке сьогодні й так «ледве дихає», може ще довго перебувати в стадії стагнації, або ж «продумана» урядова політика його просто знищить до кінця», –  попереджає Чайківський.

Він вважає, щоб запобігти цьому, треба швидко вирішити, як сьогодні захистити тих товаровиробників, які несуть колосальні збитки за рахунок подорожчання рослинного білка.

«Якщо рослинництво в Україні є більш стабільним та прибутковим (залежно від регіону та за винятком форс-мажорів), то тваринництво сьогодні опинилося під серйозною загрозою. Ви подивіться, що робиться з тваринницькою галуззю загалом!? Якщо не підтримати тваринників зараз, це може в загальному сенсі стати катастрофою для всього аграрного сектору. Подорожчання рослинних білків призведе до збільшення ціни комбікорму, і фактично виробництво м’яса та молока стане збитковим» , –  наголосив депутат.

Також він додав, що цінову політику на зернові та інші продукти формує ринок. Тож треба розуміти, що якщо в Китаї буде кукурудза дорожча, то аграріям вигідніше її продавати туди. Це об’єктивна реальність.

«Я особисто не бачу ризику дефіциту по зернових. Але МЕРТ справді має прискіпливіше ставитися до експорту, тобто чітко визначити граничні межі по ньому і відстежувати їх дотримання, дбаючи про баланс на внутрішньому ринку», — сказав Іван Чайківський.

Тваринникам він радить робити певний запас фуражного балансу, який в Україні невеликий.

«Тому я не бачу ризиків, які б підштовхували державу до цінового регулювання на зернові. Навпаки – в жодному разі не треба державного регулювання», — підсумував нардеп.