Вертикальне фермерство – раціональне чи ні?

0

Попри те, що концепцію вертикального фермерства розвивають багато компаній, вона не є раціональною з економічної точки зору.

Таку думку висловив менеджер міжнародних проєктів Вагенінгенського університету та науково-дослідного центру в Нідерландах Джок Кемпен, пише  AgroPortal.ua.

«По-перше, штучне освітлення не може замінити природне. По-друге, якщо природне освітлення доступне, навіщо все ускладнювати?» — цікавиться науковець.

За його словами, у вертикальному фермерстві потрібно дуже багато енергії для забезпечення постійного освітлення, а це надзвичайні витрати.

«Тому виробництво виходить не дуже прибутковим, — говорить Кемпен. — Особливо нераціональним це виглядає влітку, адже врожай чудово розвивається і з природним освітленням».

Експерт допускає, що в певному випадку вертикальне фермерство може бути і єдиним способом. Наприклад, якщо виробник надто стурбований чистотою продукції. У вертикальних фермах вона практично стерильна.

«Проте все-таки у більшості країн досі використовуються більш природні моделі тепличного господарства, і, ймовірно, так буде надалі», — підсумував він.