Справжня мета нового податку на землю – змусити людей продати свої паї, – Максим Мартинюк

0

Справжня мета законопроєкту №3131 про запровадження поставленого податку з кожного гектара сільськогосподарської землі – змусити власників паїв продати свої наділи після відкриття ринку землі через рік.

Таку думку висловив в.о. міністра аграрної політики та продовольства України 2018-2019 років Максим Мартинюк на своїй сторінці у Фейсбук.

«Вся західна цивілізація тримається на двох речах – конкуренції та підприємницькому духові. Прийняття законопроєкту №3131 має на меті їх знищити, на користь агрохолдингів. Відтак штамп популістів про «село гине» може стати сумною реальністю», – написав він.

На його думку, вигоду від прийняття законопроєкту №3131 отримає лише великий агробізнес України. Його представники в парламенті ще з 2017 року намагались проштовхнути ініціативу з аналогами поставленого податку, який мали сплачувати селяни, що самостійно працюють на своїх земельних ділянках.

У період з 2016 по 2019 роки уряд двічі відкидав ідею введення такого податку.

«Він ставить у нерівні умови агрохолдинги, які мають доступ до дешевих кредитів, і фермерів, які змушені кредитуватися під 25% річних; вертикально інтегровані компанії, які можуть оптимізувати своє податкове навантаження, і одноосібника, який у вигляді нового податку віддасть більшу частину заробленого» – пояснив екскерівник Мінагрополітики.

За словами пана Максима, лобісти великого агробізнесу в попередні 3 роки були наполегливі в просуванні поставленого податку з кожного гектара, бо хотіли знищити руками влади своїх конкурентів серед дрібних аграріїв, число яких росло, а ефективність роботи стала перевершувати неповоротких латифундистів.

«Але ми в Уряді розуміли, що якраз на плечі людей цей податок і ляже, – зазначив він. – І замість уявної детінізації ми отримаємо реальне посилення бідності. Тому далі розмов все це не пішло».

«Втім, нинішня «моновлада» повністю нездатна розуміти наслідки своїх дій. І цим зараз активно користується великий агробізнес, який намагається загнати 30% населення і 17% ВВП країни в стан злиднів та справжнього вимирання села», – наголосив Мартинюк.